Středa 27. října 2021
Polojasno 13°C

ONLINE: Kvůli Zemanovi ve špitálu padá další sváteční akce. A exministr o konziliu

Aktualizováno -
27. října 2021
07:47
Autor: kal, vei, vr, simao, for, ČTK - 
10. října 2021
12:10

Prezident Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Nemocnice potvrdila vznik lékařského multioborového konzilia k Zemanovu zdravotnímu stavu. Výstup by měl být počátkem listopadu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil fotografie pohlednicí, které lidé prezidentovi do nemocnice posílají. A ceremoniál k 28. říjnu se oficiálně přesunul na 1. ledna, prezident se těší, že vyznamenání předá osobně. Další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

  • Obě parlamentní komory si ještě před případným rozhodnutím o převodu pravomocí prezidenta vyžádají další zprávu od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), zda Miloš Zeman nadále nemůže vykonávat povinnosti hlavy státu. Shodli se na tom dnes lídři parlamentních stran.
  • Politici začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu Sněmovny podle článku 66 ústavy poté, co předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí oznámil, že prezident Zeman podle Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech, je navíc krajně nejistá.
  • Miloš Zeman se vrátil do ÚVN po necelých dvou týdnech, předtím ho propustili 22. září. Důvodem předchozí hospitalizace byla podle lékařů i Hradu jeho dehydratace i celkové vyčerpání, dostával infuze. Nicméně po návratu se začaly objevovat informace o tom, že Zeman trpí cirhózou jater.
  • Policie prověří, jestli někdo nefalšoval Zemanův podpis na dokumentu, kterým svolal jednání Sněmovny. Zabývá se i novinkami, které o hospitalizaci prezidenta Zemana a jeho stavu zveřejnil Senát. Například zprávou, že kancléř Vratislav Mynář měl informace od 13. října.
  • Prezident letos kvůli zdravotnímu stavu vůbec poprvé nevolil ve volební místnosti, ale přijela za ním komise přímo do zámku v Lánech. Hrad k tomu zveřejnil tři fotografie.

Video Mynář ukázal veřejnosti Zemana v nemocnici na videu, podepsal Vondráčkovi dokument. - Blesk - Aleš Brunclík

Hospitalizace prezidenta Zemana
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Andrej Babiš Andrej Babiš Jiří Ovčáček Jiří Ovčáček Miloš Vystrčil Miloš Vystrčil Miloš Zeman Miloš Zeman Petr Fiala Petr Fiala Policie ČR Policie ČR Poslanecká sněmovna Poslanecká sněmovna Senát ČR Senát ČR ÚVN ÚVN
Zobrazit nové zprávy
Datum:
Zobrazit další dny
7:45
27. 10. 2021

Kvůli prezidentově hospitalizaci, zrušila hradní kacelář tradiční akci, která předchází oslavám státního svátku. 

U příležitosti oslav vzniku Československa zve hlava státu vždy v předvečer státního svátku na Hrad  velvyslance, kteří v Česku zastupují své země. Kvůli nemoci Miloše Zemana se ale dnes akce neuskuteční, stejně jako tradiční jmenování generálů. Z Prahy také byla do Brna přesunuta tradiční slavnostní přísaha armádních nováčků. Téměř pět stovek nových studentů Univerzity obrany a studentů Vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy dnes složí přísahu v kasárnách v Šumavské ulici v Brně.

Prezident Miloš Zeman na slavnostní přísaze vojáků - rok 2015
7:29
27. 10. 2021

Hezké ráno, 

prezident Miloš Zeman je už 18. den v Ústřední vojenské nemocnici. Lékaři ho stále mají pod dozorem na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK. 

Jak informovala včera tisková mluvčí nemocnice, ředitel ÚVN profesor Miroslav Zavoral inicioval v uplynulém týdnu sestavení multioborového konzilia. Oslovil renomované osobnosti medicíny předních zdravotnických zařízení i institucí napříč medicínskými obory. 

Závěry by mohlo konzilium učiti začátkem listopadu. Tedy dost možná už příští týden. V týmu odborníků má být mimojiné odborník na psychiatrii. 

Byvalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích, bývalý ministr zdravotnictví v Zemanově vládě a nyní europoslanec za SPD Ivan David to ale není. 

„Nikdo mě neoslovil.  Mohli by být námitky podjatosti, protože se dlouhodobě znám s panem prezidentem,“ reagoval David z Bruselu pro Blesk Zprávy. 

22:35
26. 10. 2021

Dnes už se s online přenosem k hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana loučíme, dobrou noc. Opět se přihlásíme ve středu ráno.

21:54
26. 10. 2021

„Pod tu zprávu se podepíše Prof. Zavoral. Že si na to svolal konzilium? To bych udělal taky. Zrovna tak bych chránil soukromí svých kolegů. Nepleťme si pojmy: Oni nerozhodnou, to musí obě komory Parlamentu. ÚVN jen dodá podklady. A dělá to s veškerou odbornou péčí,“ hodnotí svolání lékařského konzilia pro prezidenta Miloše Zemana bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Reagoval tak na kritiku na sociálních sítích, že jména lékařů nebyla zveřejněna.

20:43
26. 10. 2021

Termín případné schůze Senátu k převodu prezidentských pravomocí kvůli zdravotnímu stavu Miloše Zemana stanoví organizační výbor horní komory 9. listopadu. Důvodem je snaha provázat jednání se schůzí nově zvolené Sněmovny, uvedli po dnešním jednání výboru předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra. Vystrčil v neděli zmínil 9. listopad už jako možný termín samotné schůze horní komory.

19:25
26. 10. 2021

Nejen prezident Miloš Zeman má zdravotní problémy. Britská královna Alžběta II. ze zdravotních důvodů nepojede na klimatickou konferenci COP26 do skotského Glasgow, oznámil Buckinghamský palác.

18:31
26. 10. 2021

Bývalý europoslanec Pavel Telička ocenil, že zdravím Miloše Zemana se bude zabývat lékařské konzilium, jeho stav to ale nezlepší. „Je dobře, že prezident bude mít nové lékařské konzilium, které se bude starat o jeho zdraví. A lepší zdraví mu rozhodně přeji. To však s ohledem na vážnost jeho stavu, napojení na přístroje a předchozí alhohol. delirium nemění nic na tom, že není schopen,“ napsal. 

17:13
26. 10. 2021

Prezident Miloš Zeman letos udělí vyznamenání in memoriam také předválečnému britskému ministrovi Alfredu Duff Cooperovi, informuje Deník N. Slavnostní ceremoniál byl ale letos odložen kvůli prezidentově hospitalizaci na 1. ledna.

15:42
26. 10. 2021

„Zeman má konsilium. Jeho složení je tajné, ale členem je rektor UK profesor Zima. Zemana rád nemám, ale tohle si snad ani on nezasloužil,“ hodnotí novou lékařskou skupinu biolog Jaroslav Flegr, který během pandemie profesora Zimu kritizoval za zlehčování covidové situace.

15:10
26. 10. 2021

Dění okolo zdraví a hospitalizace prezidenta Miloše Zemana pro Blesk Zprávy okomentovala i místopředsedkyně a končící ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

„Přeji si, aby se pan prezident brzy zotavil. Celá ta debata mi přijde trochu hysterická... Pan prezident není ani první, ani druhý, ani třetí prezident, který má zdravotní potíže během svého úřadování. Trochu mě překvapila ta rychlost, s jakou chtějí všichni jednat. Myslím, že minimálně do 8. listopadu není kam spěchat,“ uvedla. 

Zvládla podle ní prezidentská kancelář komunikování celé věci? „To je druhá věc, kterou je potřeba oddělit. Myslím, že tam všichni vidíme prostor pro zlepšení. Kdy jste viděla vůbec prezidenta naposledy? Myslím, že to bylo někdy v létě. A byl v dobré kondici,“ uvedla.

Jana Maláčová, místopředsedkyně ČSSD (26. 10. 2021)
14:23
26. 10. 2021

Šéf ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala by se měl s prezidentem Milošem Zemanem setkat, až bude prezident hospitalizován na standardním pokoji. Chce počkat, až bude hlavou státu na návštěvu pozván.

12:55
26. 10. 2021
!

Lékařský tým, který pečuje o prezidenta Miloše Zemana, se schází minimálně jednou denně. Specialisté ÚVN konzultují stav prezidenta s lékaři z dalších nemocnic.

12:45
26. 10. 2021
!

Ústřední vojenská nemocnice potvrdila vznik lékařského multioborového konzilia k Zemanovu zdravotnímu stavu. Výstup by měl být počátkem listopadu.

Stav Zemana má posoudit nové lékařské konzilium. Bude v něm i Zima a expert na psychiatrii
11:32
26. 10. 2021

Na hospitalizovaného prezidenta čeká další úkol. K podpisu dostane přestupkovou novelu, kterou schválil v úterý Senát. Lidé, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100.000 korun. Hrozit jim bude rovněž zákaz vstupu na stadiony.

Novela má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

11:14
26. 10. 2021
!

O stavu prezidenta Miloše Zemana, který se léčí v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, se poradí nově vzniklé lékařské konzilium. Jedním z jeho členů je končící rektor Univerzity Karlovy v Praze, lékař Tomáš Zima, napsal web Seznam Zprávy.

Zima, který se specializuje na klinickou biochemii a vnitřní nemoci, informaci o vzniku konzilia serveru potvrdil. „Ano, jsem členem konzilia. Až se sejdeme a poradíme, vydáme vyjádření. Myslím si, že je to správné,“ řekl Seznam Zprávám.

V nově vytvořeném sboru by mělo být zhruba devět lékařů. Vedle Zemanova ošetřujícího lékaře a šéfa ÚVN Miroslava Zavorala jsou mezi nimi odborníci se specializací na fyzioterapii, diagnostiku nebo léčbu nemocí v oblasti břicha a také expert z oboru psychiatrie, napsal web.

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima promluvil o rouškách, opatřeních vlády i budoucnosti opatření proti koronaviru v pořadu Epicentrum.
11:07
26. 10. 2021

O stavu prezidenta Miloše Zemana se poradí nově vzniklé lékařské konzilium. Jedním z jeho členů je rektor UK Tomáš Zima, napsaly Seznam Zprávy.

9:55
26. 10. 2021

Termín případné schůze Senátu k převodu prezidentských pravomocí kvůli zdravotnímu stavu Zemana bude stanoven 9. listopadu, uvedl šéf senátorů ODS.

9:12
26. 10. 2021

Za 17 dní na lůžku přijal prezident Miloš Zeman - kromě rodiny a svých spolupracovníků - tři návštěvy. 14. října za ním byl Radek Vondráček (ANO) jako šéf končící Sněmovny, 21. října dorazil na 50 minut bývalý prezident Václav Klaus a 25. října, v pondělí, se přidal ombudsman Stanislav Křeček. Ti všichni se nezdráhali dorazit na KARIM Ústřední vojenské nemocnice.

Naopak končící premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho pravděpodobný nástupce Petr Fiala (ODS) s návštěvou prezidenta čekají, až bude přeložený se standardní, ne intenzivní péčí.

8:03
26. 10. 2021

V úterý budou jednat senátoři, kteří mají na programu zavedení klouzavého mandátu pro poslance, kteří jsou členy vlády, zpřísnění dohledu nad strojvedoucími a nové tresty na používání pyrotechniky na stadionech

Aktuálním tématem případného převodu prezidentských pravomocí kvůli zdravotnímu stavu Miloše Zemana se senátoři na nynější schůzi zabývat nebudou. Předpokládá se, že by tuto otázku v případě přetrvávající potřeby řešili po ustavení nové Sněmovny v druhém listopadovém týdnu.

Senátoři o zdraví prezidenta Miloše Zemana (18. 10. 2021): Zleva Václav Láska, Miloš Vystrčil a Jiří Růžička
7:17
26. 10. 2021

Zatímco prezident Zeman je hospitalizovaný, jednání o nové vládě koalic Spolu a PirSTAN pokračují. Jejich zástupci se sejdou ve Sněmovně v 10 hodin k programovým prioritám, výstup na tiskové konferenci je plánovaný na zhruba 13:30.

7:00
26. 10. 2021

Pěkné úterní ráno, vítejte zpět u online zpravodajství o hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana a všem, co s ní souvisí - třeba jmenování nové vlády.

Miloš Zeman leží v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) už 17. den, pondělí přineslo klíčovou změnu v jeho diáři. Už je jisté, že ve čtvrtek nebude předávat a propůjčovat státní vyznamenání na Hradě u příležitosti oslav 28. října. Ve čtvrtek večer Hrad jen zveřejní seznam jmen, cermoniál je odložen na 1. ledna 2022.

22:31
25. 10. 2021

Pro dnešek se s online přenosem ke zdraví prezidenta Miloše Zemana loučíme. Tyto informace z pondělí by vám neměly uniknout:

  • Ceremoniál k předávání státních vyznamenání se uskuteční 1. ledna místo obvyklého 28. října, uvedla kancelář Hradu.
  • Prezident Miloš Zeman se těší, že vyznamenání předá 1. ledna osobně.
  • Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček upřesnil, že na státní svátek 28. října zveřejní Hrad seznam letošních vyznamenaných. Ceremoniál se pak uskuteční na Nový rok. 
  • Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že situace kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana by se měla řešit až v době, kdy bude čas na přijetí demise vlády a pověření předsedy ODS a kandidáta koalice Spolu na premiéra Petra Fialy sestavením nového kabinetu. 
  • Hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana navštívil dnes dopoledne v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) ve Střešovicích veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Podle Křečka prezident v tuto chvíli není nikterak omezen ve svých právech, v přijímání návštěv a v komunikaci s nimi.
21:50
25. 10. 2021

Situace kolem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana má dopad i na velvyslance, kteří do Prahy dorazili na svoji misi v posledních týdnech. Pražský hrad v některých případech nepotvrdil jejich pověřovací listiny, a velvyslanci tak mají omezené pole působnosti. Podle informací ČTK se to týká například nového italského velvyslance Maura Marsiliho, se kterým česká vláda vyjádřila agrément a který do Česka dorazil začátkem října.

21:17
25. 10. 2021

„Nemáme sněmovnu, ustavující schůze bude až 8.11. Vítěz voleb nemá žádné pravomoce a legitimní vláda s pravomocemi se chová jako opozice. Tento stav je nesmyslně prodloužen o 3 drahocenné týdny. Žádný prezident se zdravým úsudkem by tohle nikdy nepřipustil,“ míní bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). 

20:23
25. 10. 2021

Politolog Jiří Pehe je nadále přesvědčen, že prezident Miloš Zeman nedokáže vykonávat svůj úřad. „Kdyby byl Miloš Zeman schopný racionálního uvažování, tak to nejrozumnější, co by mohl udělat, je, že by abdikoval,“ napsal.

Array

HejhuIa ( 27. října 2021 06:42 )

Můžeš to zkusit ty. Zdá se, že rozumíš úplně všemu.

janprorok ( 27. října 2021 05:30 )

kdo to konsilium bude řídit? Mynář, Nejedlý, nebo Ovčáček?

tomik007 ( 27. října 2021 04:21 )

Metaly dostane nejspíše Belzebub a jeho skupina czertu 🎖🎖🎖

pindokukin ( 27. října 2021 00:46 )

KONZILIUM?? A ŠÉFOVAT BUDE GAUNER A PODRAZÁK ZIMA???

Všichni si toho gaunera pamatujeme,jaké dělal prasárny při volbě prezidenta.
Teď tomu bude šéfovat? To je další superpodraz páté kolony a vraha Séreše /má na rukou krev z masakrů na Ukrajině/ grázla a zloděje Bakaly.
Lidi,nedovolme pražským špinavým krysám něco rozhodovat.Když je krysa Zíma šéf,tak každý rozumný člověk tuší,jak to dopadne.

Nenechme rozhodovat pražskou podplacenou chátru o osudu republiky.Hajlovali při funuse Heydricha,zatínali pěsti když se syfilitik Kléma vrátil z hradu,chrastili jsme klíčema a nechali se zblbnout humanitárním vrahem ,ožralým podvodníkem Flaškinem.

clovekdobry ( 26. října 2021 20:32 )

Mentál se těší, že předá metály osobně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa