Po útoku na Kalouska si přisadil i Bělobrádek. Topolánek: Nemusíš si přisí*at

Aktualizováno -
8. prosince 2019
10:00
Autor: Sabina Dračková - 
7. prosince 2019
22:00

Na jednu stranu středopravicoví politici mluví o tom, že je potřeba opozici spojit, aby mohli konkurovat premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Na druhou stranu si ale v posledních dnech vjíždějí do vlasů. Výrok šéfa pirátských poslanců Jakuba Michálka o tom, že by TOP 09 měla zaniknout, stále nenechává politické špičky v klidu. Síť vzájemného obviňování se rozrůstá. Naštvaného Miroslava Kalouska (TOP 09) teď zkritizoval i exšéf lidovců Pavel Bělobrádek za to, že se dřív choval stejně jako Michálek. Ostře mu to v twitterové přestřelce vrátil bývalý premiér Mirek Topolánek, Kalouskův přítel.

Bělobrádek si zavzpomínal na dobu, kdy se podle něj Kalousek choval stejně jako nyní předseda pirátského klubu ve Sněmovně Jakub Michálek„Myslím si, že scénář, že bychom kandidovali s ODS, KDU-ČSL nebo TOP 09, je prakticky vyloučen. Myslím si, že TOP 09 by měla zaniknout a uvolnit potenciál pro další subjekty,“ řekl Michálek v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Reakce Kalouska, který stranu s knížetem Karlem Schwarzenbergem v roce 2009 odštěpením právě od lidovců zakládal, na sebe nenechala dlouho čekat. Michálka nazval šaškem a tupcem.

Na twitteru, kde je hodně aktivní, Bělobrádek pak sdílel vyjádření dlouholetého poslance ODS Marka Bendy. Ten řekl, že už o TOPce nepřemýšlí jako o existující straně, a že v klidu zanikne. „Chápu, proč se Mirek a voliči Topky čertí. Ale asi už zapomněli, jak se Mirek vyjadřoval o jiných stranách sám. Jen mu to teď dělají jiní. Správné to není. A nebylo ani od Mirka,“ zhodnotil to bývalý vicepremiér Bělobrádek.

To se ale zřejmě moc nelíbilo Janu Bartoškovi, který chce být po Marku Výborném novým předsedou KDU-ČSL. „Pavle, nikdo nás nevolí pro křivdy minulosti, ale pro vizi budoucnosti,“ napomenul stranického kolegu.

Když se v dalším rozhovoru pro Aktuálně.cz nová šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová opřela do Pirátů a řekla, že Kalousek chtěl sjednotit opozici už dříve a byl ochoten v té spolupráci nefigurovat, strhla se mela.

Bělobrádek si ještě přisadil. Pekarovou Adamovou chtěl možná na oko podpořit, hlavně se ale pustil do předsedy poslaneckého klubu její strany Miroslava Kalouska.

Bělobrádek: Kalouskovi sjednocení nemohl nikdo věřit

„Kalousek nejdříve pravý střed rozdělil, vyloupil hlavně ODS a trošku nás, pomluvil nás a pozurážel (teď se mu to vrací od Pirátů) a když mu teklo do bot, začal mluvit o sjednocení. Jemu to přeci nikdo nemohl věřit. Doufám, že nové vedení topky to vezme za jiný konec,“ napsal na twitter Bělobrádek.

Bývalý šéf lidovců připomněl, že Kalousek v minulosti nebyl zrovna tím, kdo by politické partaje tmelil. Dřív byl ve straně právě u lidovců, kterým dokonce i šéfoval a dělal ministra financí v druhé Topolánkově vládě. Pak se ale v roce 2009 těsně před předčasnými sněmovními volbami rozhodl, že založí vlastní novou stranu TOP 09. Do té pak přetáhl několik politiků z jiných stran. Mezi prvními třeba právě z KDU-ČSL bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou.

Topolánek vytáhl pomoc Babišovi

Celému dění přihlížel bývalý předseda vlády za ODS Mirek Topolánek. Po druhém příspěvku už mu to zřejmě nedalo, a tak úderně zareagoval a připomněl Bělobrádkovy minulé kroky.

„Ano, můžeš mít Pavle pravdu. Nemusíš si ale přisí*at. Vykuchání lustračního zákona, přímou volbu prezidenta a kolaboraci s Babišem vám taky nikdo neodpáře,“ sepsal neúspěšný prezidentský kandidát své výhrady.

Výborný: Přestaňme se střílet do vlastní nohy

Na takovou kritiku už ale Bělobrádek nezareagoval, za to Topolánek si vysloužil od dalších uživatelů uznání. Bělobrádek pak už jen přesdílel na svůj profil den staré oznámení Bartoška o kandidatuře na předsedu.

„Velmi bych prosil všechny, Miroslava Kalouska, Jakuba Michálka, Pavla Bělobrádka, Markétu Pekarovou Adamovou a další, aby se přestali střílet do vlastní nohy. Takto Andreje Babiše skutečně neporazíme a zemi k lepšími nezměníme,“ ozval se ale končící šéf lidovců Marek Výborný, otec tří dětí, který nedávno pochoval ženu Markétu.

Video  Výborný o smrti manželky: Poslední slova a obejmutí. A jak ji oživovala dcera.  - Jakub Veinlich

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

mascula ( 9. prosince 2019 06:36 )

jsou tam čtyři, čtyři podrazáci a křiváci

padouch236 ( 8. prosince 2019 23:10 )

To už jste jednou všem názorně ukázali, jak "změnit zemi k lepšímu". Tady ti tři podrazáci na snímku, to je výkvět křivárny a švindlu spojeného s miliardovými podrazy....

gabreta ( 8. prosince 2019 21:31 )

Neúspěšný lampasák, premiér a neúspěšný prezidentský kandidát, chlap s gulema se ozval? Asi někde v putice přebral a zapomněl, že už není ve funkci a jeho zvratky nikoho nezajímají!! Zmizni ze světa šmejde i s Kalouskem!!

marmat ( 8. prosince 2019 21:19 )

Kam až došla ve své bezmezné posedlosti novodobá STB Pirátů (včele s Primátorem) s TI Ondračkou a opozicí?Připravují díky svým nenávistným choutkám 3 roky puč, výsledek jeden-ANO okolo 30%,poslední 3 strany FUČ-Piráti s TOP 09 klid Vánoc jistí!

marmat ( 8. prosince 2019 20:58 )

duchodca zdenekk: Tam se MCH hoděj - ke smažkám do parku!!! Budou dupat zeleň, nebo mířej do haly ??? To bude hoooooooodně zajímavý střet s REALITOU.....
A lidmi, co jedou z práce a těmi turisty, co dorazili.......TEST za trest

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud