Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Chameleon Schillerová, potíž Maláčové, pekelný rok Pekarové. Virus „napadl“ i účesy političek

 • Autor: Sabina Dračková - 
  31. 12. 2020
  05:45

  Denně na očích, ve světlech televizních štábů a před kamerami i fotoaparáty. České političky byly v uplynulém roce vidět i kvůli koronavirové krizi možná častěji, než dřív. I ony si, stejně jako jiné dámy, dají záležet na svém zevnějšku a právě vlasy jsou jeho důležitou součástí. Kvůli zavřeným kadeřnictvím však v roce 2020 sahaly po nouzových řešeních. Které se potýkaly s šedinami a kdo se spolehl na péči z drogerie a vzal do ruky i nůžky?

  Několik vlasových proměn předvedly dámy z české politické scény. Některé si pro změnu v průběhu roku došly do kadeřnických salónů, jiné zase změnily svůj dlouholetý styl kvůli koronavirové krizi.

  Vlasy ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) se dokonce řešily na plénu Poslanecké sněmovny. Shrnujeme, jak se dámy ze Strakovy akademie i obou komor Parlamentu popasovaly se svými loknami i bez péče kadeřnic.

 • 1.Jana Maláčová

  Ministryně práce a sociálních věcí má už několik let kaštanovou hnědou barvu. Jinak tomu nebylo ani letos. Jana Maláčová (ČSSD) s barvou nijak neexperimentuje a spoléhá se na odstín, který jí ladí k očím, které má bruneta zelenohnědé.

  Pozorovatelé střihu a účesů však zaznamenali mnoho změn. Nejčastěji letos Maláčová byla vidět s nedbalými velkorysými vlnami, které si nahoře ledabyle přehazuje ze strany na stranu. Často se i ministryně přidává do party k těm ženám, které neřeší, na které straně a kde přesně leží jejich pěšinka. Při rozhovorech s novináři si pak Maláčová často dává vlasy za ucho a vlasy sahající téměř po ramena stahuje zejména na levou stranu.

  Kadeřník jí domlouvá

  „Se svými vlasy lehce bojuju, více mi vyhovují delší, lépe se upravují. Jinak jsou mé vlasy trochu neposedné a já netrpělivá. Ráno mi údržba zabere 5 minut, i když mi můj kadeřník domlouvá, ať je to aspoň patnáct. Cítím ale v kostech, že na stará kolena se už asi nezměním,“ přiznává pro Blesk Zprávy Maláčová.

  Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v rozhovoru pro Blesk Zprávy promluvila o důchodové reformě, kde na ni vzít i proč si sama nespoří na důchod (28. 1. 2020) Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v rozhovoru pro Blesk Zprávy promluvila o důchodové reformě, kde na ni vzít i proč si sama nespoří na důchod (28. 1. 2020) | Blesk:Jakub Poláček

  Za rozcuch ji čekala kritika

  U několika příležitostí ale Maláčová své vlny krotila. Na jednu ze svých tiskových konferencí dorazila s nezvyklou uhlazenou patkou, sepnout a vyčesat si vlasy nechala třeba na slavnostní znovuotevření Státní opery nebo ples na Pražském hradě.

  Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) na ministerstvu práce a sociálních věcí (24. 2. 2020) Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) na ministerstvu práce a sociálních věcí (24. 2. 2020) | Blesk:David Malik

  Kdy vlasy naopak nezkrotila, bylo, když v Česku řádila bouře Sabine. Příroda tenkrát v únoru napáchala mnoho škod, Maláčová ale sdílela na sociálních sítích rozcuchanou fotografii s úsměvem a komentářem „Sabine a Jana“. Ozvalo se mnoho lidí, kterým tato ledabylost přišla nevhodná. někteří na druhou stranu Maláčové fotografii pochvalovali jako slušivou.

  Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se odfotila během bouře Sabine. Někteří považují její snímek za nevhodný. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se odfotila během bouře Sabine. Někteří považují její snímek za nevhodný. | Twitter/Jana Maláčová

  V době koronavirové krize i Maláčové vlasy značně povyrostly. Sama se nechala slyšet, že jí kadeřník chybí. Maláčová často využívala roušku jako módní doplněk, když si vlasy sčesávala a stahovala právě šňůrkami od ochrany úst a nosu. 

  Upraveným vzhledem upoutala v listopadu, když dorazila do pořadu Otázky Václava Moravce. Nejen, že zvolila hladký a umírněný účes, ale také své rysy podtrhla u ní nezvyklým výraznějším stylem líčení očí. Sladila také šperky, vzala si totiž náušnice i náhrdelník z perel.

  Do pořadu Otázky Václava Moravce dorazila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. (22. 11. 2020) Do pořadu Otázky Václava Moravce dorazila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. (22. 11. 2020) | Reprofoto ČT

  Video  Ministři se po více než třech měsících sešli na jednání vlády ve Strakově akademii. Šéf průmyslu Karel Havlíček si na online konference zvykl, na své kolegy se těšila ministryně sociálních věcí Jana Maláčová. (15. 6. 2020)  - Blesk Zprávy, Sabina Dračková
  Video se připravuje ...

 • 2.Olga Richterová

  Mezi dámy, které mají někdy i kratší vlasy než někteří pánové, patří místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Jak můžete sami porovnat v naší galerii, ta se za poslední rok proměnila ze všech nejméně.

  V minulých letech nosila Richterová tenkrát moderní účes ve stylu „vrabčí hnízdo“. Nyní však krátké vlasy nechává z levé strany sčesané na pravou stranu a vyhýbá se veškerým experimentům.

  Pirátská poslankyně Olga Richterová. Pirátská poslankyně Olga Richterová. | Web Olgy Richterové

  Vlasy si Pirátka, která by se ráda po nadcházejících volbách stala ministryní práce a sociálních věcí, vždy udržuje velice krátké. Modrooká opoziční poslankyně je také dlouhé roky věrná přirozeně vypadající hnědé barvě.

  Vlasy šly do stříbrna, došlo i na samostřih

  V koronavirové době jí vlasy poněkud povyrostly, hned jak se život alespoň trochu vrátil do normálu, Richterová šla zase zostra nakrátko. Pomáhala si ale i sama. „Se zavřenými kadeřnictvími to bylo těžké, naučila jsem se sama vpředu přistřihávat. Včetně mírného prostříhání,“ popsala pro Blesk Zprávy.

  Dodává ale, že její samostřih nebyl dokonalý. „Delší holt zůstala zadní strana. Nicméně o změně neuvažuju, maximálně mi samy změní barvu do stříbrna, letos to docela nabralo spád,“ říká pětatřicetiletá poslankyně.

  Pirátka Richterová navíc do Sněmovny často jezdí na kole. „Pod helmu je to výborný účes,“ pochvaluje si svůj krátký sestřih.

  Video  Poslankyně Olga Richterová (Piráti) reaguje na vyšehradskou schůzku ministra zdravotnictví Romana Prymuly a šéfa klubu ANO Jaroslava Faltýnka.  - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík
  Video se připravuje ...

 • 3.Miroslava Němcová

  Rok 2020 začínala jako poslankyně a končí ho jako senátorka. Při přesunu z dolní parlamentní komory do té horní sice kromě adresy pracoviště změnila i funkci a oslovení, avšak účes zůstal stejný jako v minulých letech.

  Dlouhé černé vlasy Miroslavy Němcové (ODS) na starých analogových fotografiích dodnes mnozí pochvalují. Tyto časy už jsou ale dávno pryč a stálice české politické scény, která byla málem i premiérkou, se už dlouhé roky drží jednotného stylu s vlasy v délce po ramena.

  Miroslava Němcová Miroslava Němcová | FB

  „Nalakuju a jdu.“ Víc času stráví s make-upem

  „Já to moc neměním, ten účes nosím pořád stejný. Ale mám takové vlasy, které jsou vlastně hřebíky, tak je to bez kadeřnice složité,“ řekla Blesk Zprávám s úsměvem Němcová.

  Němcová si své rovné vlasy nežehlí ani nijak jinak složitě neupravuje. Ráno jí tak vlasy ani nezaberou moc času. „Vlasy teda moc ne, make-up trochu víc. Vlasy si pročešu a když, tak mírně nalakuju, a jdu,“ popisuje rutinu senátorka.

  „Bylo to náročnější. Když byla zavřená kadeřnictví, tak jsem tam nechodila a vlasy jsem si nestříhala, takže mi odrostly,“ vzpomíná na nedávné měsíce Němcová. I ona byla jednou z těch, které na otevření kadeřnických salónů čekaly. „Jakmile to zase bylo možné, tak jsem se s paní kadeřnicí domluvila, tak mi vlasy ostříhala a upravila, jak bylo potřeba,“ dodává.

  Video  "Je to báječný výsledek, jsem nadšená z něj, vděčná všem voličům, kteří mi dali hlas," říká v bezprostřední reakci na postup z prvního místa do druhého kola senátních voleb Miroslava Němcová (ODS).  - Blesk Zprávy, Sabina Dračková
  Video se připravuje ...

 • 4.Markéta Pekarová Adamová

  Stejně jako pirátská poslankyně Olga Richterová, má i předsedkyně další opoziční strany krátké vlasy. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) má však oproti Richterové ještě delší patku, která jistou každodenní úpravu vyžaduje.

  Pekarové vlasy v době koronavirové krize viditelně rostly. Právě na krátkých vlasech je totiž vidět každý centimetr navíc, a proto si dámy s tímto střihem obvykle plánují návštěvy kadeřnických salónů na každý měsíc. To se ale tentokrát netýkalo i Pekarové.

  Markéta Pekarová Adamová na fotografii z roku 2016, kdy měla delší vlasy. Markéta Pekarová Adamová na fotografii z roku 2016, kdy měla delší vlasy. | Martin Přibyl

  „Letošní rok je pro mě vzhledem k nutnosti chodit jednou měsíčně ke kadeřníkovi, což si krátký účes žádá, doslova pekelný,“ přiznává. Kadeřníka nakonec kvůli nařízením sháněla na poslední chvíli. „Dvakrát se mi letos stalo, že jsem měla rezervovaný termín u kadeřníka a den předtím vláda jejich služby zakázala, takže jsem dvakrát byla v situaci, že jsem obvolávala kadeřnictví a snažila se na poslední chvíli urvat někoho, kdo mě aspoň ostříhá,“ řekla Blesk Zprávám Pekarová s tím, že úspěšný byl jen jeden z pokusů.

  Měla „řepu“ a zvažovala mikádo

  O svém kadeřníkovi také několikrát Pekarová mluvila na tiskových konferencích, když upozorňovala na existenční problémy drobných podnikatelů.

  „Během jarní odstávky jsem měla na hlavě strašnou řepu, a dokonce uvažovala, že si vlasy nechám dorůst, před lety jsem nosila mikádo a asi tak před 10 lety ještě i dlouhé vlasy,“ vzpomíná Pekarová.

  Nakonec se však k dlouhým vlasům nevrátila. „Nevydržela jsem to, protože mám svůj krátký sestřih ráda - je praktický a zkrátka ke mně patři,“ říká černovlasá první dáma TOP 09.

  Video  „Stát by měl nyní vyhodnotit zbytné výdaje,“ šéfka Topky zmínila slevu na jízdném  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 5.Alena Schillerová

  Kdyby se mezi českými političkami soutěžilo o největšího vlasového chameleona, na plné čáře by vítězila šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO). Ta s vlasy experimentuje prakticky už od té doby, co ji jakožto svoji náměstkyni začal „ukazovat“ tehdejší ministr financí a současný premiér Andrej Babiš (ANO). Ten z ní chtěl udělat první ženu v čele resortu financí už v roce 2017. Nekývl na to však tehdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), protože si nebyl jistý, že Schillerová nebude stranit Babišovi v kauze korunových dluhopisů. Nakonec ji však Babiš členkou vlády stejně udělal a to na konci roku 2017.

  Tenkrát volila Alena Schillerová tmavé, až dokonce černé vlasy s ofinou a zvláštním střihem. Nahoře měla vlasy krátké a rozcuchané, dole delší a splývavé. Od té doby styl změnila nesčetněkrát. 

  Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová neuspěla jako nástupkyně vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) ve vládě Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová neuspěla jako nástupkyně vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) ve vládě | ČTK,

  Do roku 2020 však už Schillerová vstupovala s elegantnějším účesem. Nechala si výrazně zesvětlit barvu vlasů, nechala je dorůst do stejné dálky a zvolila patku. Na veřejnosti vystupovala vždy s vlasy vyfoukanými, rovnými a uhlazenými.

  Rovné vyměnila za vlny už v únoru

  Když v únoru propagovala 3. a 4. vlnu EET, vyrazila do pražské vietnamské tržnice Sapa a i zde zamířila do kadeřnického křesla. S úsměvem od ucha k uchu pózovala s natáčkami a do té doby u ní nezvyklými vlnami. To ještě nikdo netušil, že za několik měsíců si bude ministryně financí vlasy vlnit téměř denně.

  Ministryně financí Alena Schillerová vyrazila do vietnamské Sapy, aby zde tamní komunitě objasnila 3. a 4. vlnu EET (29.2.2020) Ministryně financí Alena Schillerová vyrazila do vietnamské Sapy, aby zde tamní komunitě objasnila 3. a 4. vlnu EET (29.2.2020) | Blesk:FOTO CNC / ALEXANDR MALACHOVSKÝ

  Přes hnědou a špinavou blond nyní Schillerová došla až do zrzavé. V posledních měsících už nevolí hladkou foukanou, ale jak se zdá, chce působit výrazněji. I do Poslanecké sněmovny nebo na jednání vlády několikrát ministryně dorazila v kožené bundě nebo v oblečení se zvířecím vzorem. A místo jemných vln, které občas volí třeba její vládní kolegyně Maláčová a Dostálová, začala Schillerová nosit rozčepýřené malé vlnky a to mnohdy i sčesané jen na jednu stranu. Podobně vlasy jednu dobu nosila třeba zpěvačka Věra Špinarová.

  Takto ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazila v září na návštěvu za seniory. Takto ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazila v září na návštěvu za seniory. | Facebook Aleny Schillerové

  Foukanou musela vysvětlovat

  Ještě v dubnu však byl kolem vlasů ministryně celkem poprask. Zatímco všem vlasy nekontrolovaně rostly, protože byla zavřená kadeřnictví, Schillerová se opakovaně ukazovala s vyfoukanými a upravenými vlasy. Nejedna kadeřnice se nechala slyšet, že vlasy vypadají jako ze salonu. Lidé dokonce spekulovali o tom, že šéfka financí mění barvy vlasů. Zavdala k tomu i údajně náhodná fotografie před známým kadeřnictvím.

  Ministryně ale kritiku, že nedodržuje nařízení vydané vládou, ve které sama sedí, odmítala. Účesy si prý vytvářela sama natáčkami a barevnou změnu na fotografiích prý způsobilo jen jiné osvětlení.

  Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v roušce Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v roušce | Facebook - A. Schillerová

  „Přijďte se podívat. Nebo raději ne. Každé ráno běhám po bytě s natáčkami, které jsem si koupila, než vypukla pandemie,“ reagovala tenkrát na kritiku politických kolegů Schillerová.

  Video  Alena Schillerová v Sapě  - Nikola Forejtová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 6.Klára Dostálová

  Už, když se Klára Dostálová (za ANO) dostala v roce 2017 do Sněmovny, měla platinovou blond. Kdysi nosila i rovné vlasy, v posledních letech ale prakticky vždy sází na vlny.  Na začátku volebního období to byly téměř princeznovské prstýnky. Ty má ministryně pro místní rozvoj Dostálová i na oficiální poslanecké fotografii. 

  Klára Dostálová (za ANO) Klára Dostálová (za ANO) | PSP

  Letos byly ale Dostálové účesy méně honosné. Vlasy mají kratší délku a ani si je už tolik netupíruje. Na barvených vlasech ministryně je také dost znát, kolik času s nimi ráno strávila. Někdy vystoupí s pečlivým účesem, jindy má vlny ledabyle splývající podél tváře. To, že si dává na svém zevnějšku záležet, dokazuje i mnohdy pečlivý makeup, rtěnky a uměle prodloužené řasy, na které Dostálová sází.

  Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová | Blesk:Jakub Poláček

  Oželet je ale musela v koronavirové době, kdy i salony, kde řasy prodlužují, byly zavřené. Dostálová také přiznala, že si musela v drogerii koupit šampony, které její vlasy alespoň částečně udržely v požadované světlé blond barvě.

  Faux pass s liškou nepokračoval

  I přesto, že si dává na svém zevnějšku záležet, způsobila vloni ministryně Dostálová svým outfitem poprask. Na Slovensku při otevírání Českého domu měla na sobě křiklavě červený kabát a kolem krku a ramen si nasadila kožešinu. Za nevkusný tento model s liškou označila třeba módní kritička Františka Čížková. Slova si zřejmě Dostálová vzala k srdci a letos jí stylisté žádný výrazný módní trapas nepřisuzují.

  Ministryně Klára Dostálová na Slovensku (16.11.2019). Ministryně Klára Dostálová na Slovensku (16.11.2019). | reprofoto/facebook

  Video  Dostálová promluvila o voucherech a dovolené v Česku. Řekla i zásadní životní novinu  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

jajanene ( 31. prosince 2020 12:57 )

Takhle nás na konci roku vyděsit...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud