Pospíšil bude šéfem pražské TOP 09. V čele strany skončí v listopadu

Autor: Jakub Veinlich, ČTK - 
12. října 2019
17:02

Zatímco se v pražské katedrále sv. Víta smuteční hosté loučili se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem, pražská TOP 09 si volila nové vedení. V čele organizace stane europoslanec a dosavadní šéf strany Jiří Pospíšil. Pro jeho kandidaturu zvedlo ruku 73 z 99 delegátů. 

Pospíšil na konci srpna řekl Blesk Zprávám, že už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se jí víc dařilo prosazovat programové priority.

„Rozhodl jsem se nekandidovat na funkci předsedy TOP 09. Na druhou stranu říkám, že jsem připravený kandidovat do vedení strany na jinou funkci v TOP 09, protože jsem přesvědčený, že ty dva roky, které jsem byl ve vedení TOP 09, byly z hlediska výsledku voleb úspěšné,“ řekl dosavadní lídr TOP 09  v srpnu Blesk Zprávám s tím, že dál bude pro stranu pracovat jak v Bruselu, tak i v Praze, kde je předsedou zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN), za které kandidoval v komunálních volbách jako lídr. 

Dosud vedl pražskou organizaci TOP 09 místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš.

Na pražském magistrátu jsou v koalici se Spojenými silami Piráti a uskupení Praha Sobě (PS), přičemž Spojené síly, hlavně TOP 09, často kritizují návrhy Pirátů.

Souboj Adamové Pekarové a Czernina

O funkci předsedy TOP 09 se bude na konci listopadu ucházet dosavadní první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a senátor Tomáš Czernin. Podle Pospíšila jsou oba kvalitními kandidáty.

V minulosti ale Pospíšil naznačil, že by v čele strany rád viděl ženu. 

„TOP 09 by pomohlo pozvednout, kdyby v jejím čele stála žena. Zatím žádná jiná parlamentní strana ve svém čele předsedkyni nemá," řekl na konci letních prázdnin.

Nominace z krajů před sněmem, který se uskuteční v pražském hotelu Don Giovanni 23. listopadu, uzavře TOP 09 11. listopadu.

tekyla ( 13. října 2019 11:44 )

špina politiky kmotři,tuneláři,zlo Kalousek, Pospi­šil,Sc­hvar­zenber­k!!

padouch236 ( 13. října 2019 09:51 )

Tohoto buzeran%ta, co už je asi v páté straně, kdyby udělali ředitelem městských záchodků, bude ten jeho pokřivený rypák ukazovat pořád. Ale na druhou stranu mne nějaká smečka profláknutých volů, která je pro normálního, rozumného člověka nevolitelná vůbec nebere...

hejhej ( 13. října 2019 08:44 )

Kdo bude nebo je předseda profláknuté, nevolitelné strany je úplně jedno. Doufám, že po volbách zmizí do politického propadliště.

Martina indelov ( 12. října 2019 21:30 )

Odborník na anální sex a Pražský nestyda.

Antonn Blha ( 12. října 2019 20:03 )

Aspoň ukázali kam nezadržitelně směřují do pr.... 😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud