Kalouska i knížete vyhánějí z paláce. TOP 09 si musí hledat nové sídlo

Autor: peb - 
9. ledna 2019
11:40

Česká obec sokolská dala loni v říjnu výpověď straně TOP 09 z Tyršova domu v Praze. Bez udání důvodu. Straníci, mezi kterými jsou i bývalí předsedové Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek, měli barokní palác v centru metropole vyklidit ve tříměsíční lhůtě. Nakonec si ale domluvili odklad, informoval web Novinky.cz. TOP 09 tady sídlí od roku 2009.

„Mohu potvrdit, že TOP 09 obdržela výpověď bez udání důvodů z prostor v Michnově paláci. V současné době běží výpovědní lhůta a vybíráme nejvhodnější místo pro centrální kancelář,“ uvedla pro deník Právo mluvčí Lenka Brandtová.

Senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin uvedl, že se strana nakonec se Sokoly domluvila a může tak v Tyršově domě zůstat, dokud nenajde náhradu. „Nebudeme bezdomovci, protože došlo k vzájemné dohodě, že můžeme zůstat, dokud nenajdeme něco vhodného,“ řekl Právu Czernin. 

Msta bývalého starosty?

Ředitelem Tyršova domu je bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký, který stranu opustil po loňských prohraných volbách. Czernin ale osobní mstu vylučuje.  „Pan Lomecký za tím není, protože výpověď jsme dostali ještě před tím, než prohrál na Praze 1 volby,“ uvedl.

„Už jsem řadový občan a politiku nebudu komentovat, ale musím říci, že na rozhodnutí Sokola dát TOP 09 výpověď jsem vliv neměl,“ řekl k celé věci Lomecký. Ten TOP 09 opustil na konci minulého roku.

Lomecký nad TOP 09 zlomil hůl

„TOP 09 umožnila v Praze vládu aktivistů z Prahy Sobě a kryptokomunistů. Lídr TOP 09, který toto dojednal a zablokoval tím vítěze voleb, se pak sám přesunul do Bruselu, protože tam je to asi pohodlnější a lépe placené. Omlouvám se, ale v takové straně už nemůžu a nechci být,“ sdělil loni TOP 09 Lomecký.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

flesch2z ( 10. ledna 2019 20:20 )

tep.louš.ský kluby

flesch2z ( 10. ledna 2019 20:17 )

proč tak dlouho hledají? Šláf má volný palác. Já bych je vyhnala hned. Kdo slyšel, nebo viděl, jak vypadají ***ský kluby, tak by s topkou neriskoval.

marmat ( 10. ledna 2019 11:43 )

Kolik stojí taková tapeta níže ? Je to dražší, než reklama????? Nebo jje to podle všech pravidel diskuze GRATIS???

marmat ( 10. ledna 2019 11:39 )

Copak nám chce trolli dítě sdělit... Co chce asi " BÁSNÍK ŘÍCI?"

marmat ( 10. ledna 2019 11:37 )

Paráda doplnovacek.... čili :Trojsmyslne... 3D📯

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud