Kalousek a spol. už mají střechu nad hlavou. TOP 09 se po výpovědi od Sokolů stěhuje k Hlaváku

Autor: Jakub Veinlich - 
25. 1. 2019
05:10

Přišlo to nečekaně. TOP 09 dostala výpověď ze svého hlavního sídla v Michnově paláci na Malé Straně, Sokolové už politikům neprodloužili smlouvu. Nezbývalo tak než začít hledat nové kanceláře. Po důkladném vybírání už Miroslav Kalousek a Jiří Pospíšil konečně vědí, kde budou sedět. Stěhovací akce „kulový blesk“ vypukne za pár týdnů.

„Akce kulový blesk by měla nastat někdy v polovině února, protože do konce měsíce pak musíme opustit současný prostor, kde sídlíme,“ potvrdila Blesk Zprávám místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na nové adrese, kterou schválilo už i předsednictvo TOPky, se už začne za pár dní pracovat. V patře, kde bude strana sídlit, vzniknou nové příčky, tak aby členové měli zhruba stejně velké prostory jako dosud na Kampě.

Stěhováci budou nakládat krabice na Malé Straně v Michnově paláci a jejich cílovou adresou bude kancelářský dům u Hlavního nádraží.

„Už jsme před podpisem smlouvy, prakticky se dá říci, že už je to jisté. Budeme sídlit v Opletalově ulici,“ představila Pekarová novou adresu strany, kterou vybírali z více než stovky možností, které se nakonec proměnily v deset konkrétních nabídek.

„Bohužel nebylo moc jednoduché najít velikostně pro nás dostatečně velké prostory, některé byly dost malé, a všichni bychom se do nich nevešli,“ prozradila politička, která měla svého času našlápnuto do čela TOP 09 poté, co skončil jako předseda Miroslav Kalousek.

Video Markéta Pekarová Adamová - sněm TOP 09 - Zuzana Štíchová, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Realitní kancelář prý dostala od TOPky jasné zadání. Kancelářské prostory v centru Prahy, s dobrou dostupností do Poslanecké sněmovny a Senátu i dostupné parkování pro ty, kteří přijíždějí na zasedání předsednictva nebo výkonného výboru z různých koutů republiky. „Výhodou je i to, že je tato adresa blízko vlaku,“ pochvaluje si výběr Pekarová. „A navíc z tohoto místa se do Poslanecké sněmovny dopravíme tramvají během 15 – 20 minut, takže to není tak strašné,“ vidí další výhodu. I když z Kampy to bylo mnohem blíž. 

Jak vysoký nájem bude strana za nové kanceláře platit, ale nechtěla prozradit. Nejde prý o nic výjimečného. „Není to žádná levnější nabídka, než bývá obvyklé, ale zároveň jsme si samozřejmě stanovili nějaký svůj strop, který jsme dodrželi,“ dodala Pekarová. Smlouvu v nových kancelářích TOP 09 podepsala na tři roky s tím, že ji eventuálně může také prodloužit.

Peníze navíc bude muset strana vynaložit i na různé administrativní úpravy adresy. Sídlo je totiž zapsané na všech oficiálních dokumentech, včetně vizitek atd. „Desítky tisíc to asi budou. Ale čekám, až to kolegové vyčíslí. Určitě to nebude bez nákladů,“ uvedla s tím, že ani to prý stranu nezruinuje.

Video Karel Schwarzenberg na 5. sněmu TOP 09: Jsem už starej dědek, ale stejně vám budu pomáhat - Blesk / Zuzana Štíchová
720p 360p

Stejně jako v Michnově paláci budou mít někteří poslanci i na nové adrese své poslanecké kanceláře. Vedle Pekarové to bude například nejmladší poslanec stávající Sněmovny Dominik Feri.

Pekarové bude balení trvat prý jen pár minut a do nového sídla už se těší. „Věřím tomu, že určitá nostalgie alespoň u některých bude, přeci jen jsme tu sídlili docela dlouhou dobu, ale já osobně jsem se ve svém životě stěhovala už několikrát a neberu to nijak úkorně,“ popsala.

A podobně to podle Pekarové bere i čestný předseda TOP 09, nejstarší ze všech 200 poslanců, Karel Schwarzenberg. „Myslím, že to bere jako fakt. Nikdo z nás tomu nevěnuje větší pozornost, než je nutné,“ dodala Pekarová, která zároveň odmítá spekulace, že by se strana stěhovala proto, že by snad u Sokolů neměla na nájem.

„Nestěhujeme se z důvodů, že bychom měli méně peněz nebo že bychom neměli na zaplacení nájmu,“ vyvrací spekulace s tím, že pronajímatelé s možností vyššího nájemného ani nepřišli. „Ten důvod byl z jejich strany, oni ho prezentovali jako změnu strategie v ekonomické oblasti, ale nám ani nenabídli, abychom zůstali třeba i za zvýšené nájemné, ale hned od prvopočátku chtěli, abychom odešli patrně kvůli poskytovatelům dotací, ze kterých žijí, ale to je jejich věc.  My to respektujeme, neodcházíme ve zlém,“ upřesnila Pekarová.

Jedinou nevýhodou, která straníky patrně čeká, je, že si budou muset zvyknout na časnější začátky zasedání předsednictva nebo výkonného výboru. Místo v deset se politici budou scházet nejspíš o půl hodiny dřív.  

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
anonym01 ( 26. ledna 2019 16:23 )

35 Nazi Soviet Non aggression Pact WWII MOLOTOV RIBBENTROP 1939 PACT totalwar19391945.com • 33 tis. zhlédnutí před 7 lety Please visit http://www.guerratotal19391945.com MORE THAN 50 WWII NEWSREELS AVAILABLES ONLINE The ...

anonym01 ( 26. ledna 2019 16:14 )

https://cs.wikipedia.org/wiki/Státní_bezpečnost

anonym01 ( 26. ledna 2019 16:11 )

JMÉNO ČESTNÉHO PŘEDSEDY top09 JSEM NEZVLÁDLA, ALE ON MI ODPUSTÍ. STB BY MI NEODPUSTILA KDYBY NEKDO ZKOMOLIL JMENO JEJICH VUDCE. NAZVALA BY TO PROVOKACI A UZ BY TO JELO . ONI TU ZASE VLADNOU . KSČM, PROGNOSTAK, OKAMURA A ANUS

anonym01 ( 26. ledna 2019 16:02 )

ROD SWWARZENBEGU BENEŠOVI PŘED INVAZI HITLERA : Pane presidente, za těchto dnů všechny stavy a třídy našeho národa svorně projevují svou vůli, zabránit porušení starých hranic ČESKEHO stá­tu. Proto i řada členů starých rodů naší vlasti nás pověřila, aby­chom se k Vám dostavili s podobným projevem. Věrnost k Čes­kému státu, který naši předkové pomáhali budovat a po tisíc let udržet, je pro nás povinností tak samozřejmou, že jsme se roz­mýšleli ji výslovně zdůraznit. Považujeme za svou povinnost, uchovat dědictví svých otců. Země Koruny české byly pohro­madě po tolik věků a přetrvaly spolu tolik bouří, že doufáme v přejití těchto časů nepokoje a násilí. Naše přání, aby staré hranice České koruny zůstaly neporu­šeny, vychází zajisté také ze starosti o budoucnost našich po­tomků i z pocitu odpovědnosti za svobodu· a blaho českých Němců. Naši předkové vždy usilovali o přátelský poměr obou národů v zemi usazených, a tak i my toužíme po tom, aby i naši krajané německého jazyka mohli sdílet s námi lásku k neděli­telné vlasti. Důvěřujeme, že se tak může stát. Zejména doufáme, že zásady křesťanské udrží v této zemi pořádek a vzdělanost. Vyslovujíce víru v lepší budoucnost, ujišťujeme, že jsme si vědomi svých zděděných povinností k vlasti a ke státu, který byl domovem našich předků a jehož stará práva jsme vždy chtěli a i dnes chceme hájiti. .Pod prohlášením nacházíme tato jména - Karel VI Schwarzenberg, Jan Adolf Lobkowicz, Zdenek Radslav Kinský, František Kinský, Zdeněk Kolowrat, Rudolf Theobald Czernin, Leopold Sternberg, Weikhard Colloredo-Mannsfeld, Karel Parish František Jindřich Dobrzenský, Hugo Strachwitz, Karel Belcredi.

anonym01 ( 26. ledna 2019 15:48 )

top09, stan A pIRÁTI PROTI RUDÉMU ZLU https://www.youtube.com/watch?v=fJDEoU5Z0JQ

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa