Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:58
4. 12. 2023

Turecko varovalo Izrael před vážnými důsledky, pokud se budou jeho tajné služby snažit dopadnout členy palestinského hnutí Hamás i jinde než na palestinských územích, a to včetně Turecka. „Na základě zpráv o prohlášeních izraelských představitelů byla vyslovena nezbytná varování a Izraeli bylo sděleno, že takový čin by měl vážné důsledky,“ řekl agentuře Reuters nejmenovaný představitel turecké zpravodajské služby.

Podle nahrávky, kterou v neděli zveřejnila izraelská veřejnoprávní stanice Kan, šéf izraelské domácí tajné služby Šin Bet Ronen Bar prohlásil, že Izrael bude představitele Hamásu likvidovat všude, kromě Pásma Gazy a Západního břehu Jordánu také v Libanonu, Turecku či Kataru, i kdyby to mělo trvat několik let. Není nicméně jasné, kdy byla nahrávka pořízena ani s kým Bar hovořil.

19:37
4. 12. 2023

„V kibucu Kfar Aza jsme na vlastní oči viděli, čeho jsou teroristé schopni. I po dvou měsících je nyní již opuštěná vesnice plná míst, z nichž běhá mráz po zádech,“ uvedl Miloš Vystrčil. Česká delegace dnes navštívila také kibuc Beeri. „Jsem velmi rád, že Česká republika stojí na straně Izraele a podporuje jeho obranyschopnost a jeho boj proti terorismu,“ dodal předseda českého Senátu, který dnes absolvoval návštěvu Izraele spolu s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou. 

19:26
4. 12. 2023

Šéf organizace Lékaři bez hranic (MSF) Christos Christu dnes kritizoval mimo jiné izraelské údery proti nemocnicím v Pásmu Gazy, které izraelská armáda zdůvodňuje tím, že Hamás v nich mívá vojenská velitelství. „Díváme se na to, jak se z nemocnic stávají márnice a ruiny. Tato zařízení, která mají být chráněna, jsou bombardována, umírají přitom pacienti i personál,“ uvedl Christu s tím, že pokud civilisty nezabijí bomby, zemřou na infekční nemoci či hlady.

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání