Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
18:04
26. 11. 2023

Deník The Times of Israel zveřejnil výčet propuštěných Izraelců, mezi nimiž je podle něj devět dětí a čtyři ženy. Velká část byla zajata v kibucech Nahal Oz a Kfar Aza. Pětadvacetiletého muže s ruským a izraelským občanstvím odvlekl Hamás do Pásma Gazy z hudebního festivalu Supernova. Hamás dnes uvedl, že ruského občana propustil, aby ocenil pozici, kterou Moskva zaujala ke konfliktu v Pásmu Gazy.

18:01
26. 11. 2023

Bílý dům v neděli oznámil, že americký prezident Joe Biden vystoupí s projevem o rukojmích ve 12 hodin ET.

Biden bude zřejmě komentovat zprávy o propuštění čtyřleté Abigail Edanové, izraelsko-americké občanky, která byla v neděli večer propuštěna spolu s dalšími 16 rukojmími drženými Hamásem.

17:59
26. 11. 2023
!

Mluvčí Izraelských obranných sil Daniel Hagari uvedl, že dvanáct rukojmích eskortují zpět do Izraele IDF a Šin Bet. Hagari dodal, že jeden z rukojmích „před chvílí přistál v nemocnici“. Ostatní čtyři rukojmí jsou nyní na cestě na hraniční přechod Rafáh.

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání