Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:11
8. 10. 2023

Učitelka angličtiny v důchodu Adele z kibucu Nirim, kde žilo asi 400 lidí, popsala, jak se ukrývala se svým synem doma, když přišli teroristé. S novináři dnes hovořila z autobusu během evakuace. Při útoku se se synem zamkli doma v úkrytu.

„Teroristé byli v kibucu. Armáda se k nám dostala po zhruba sedmi až osmi hodinách,“ řekla Adele a dodala, že radikálové pronikli do 20 obcí v okolí. „Prvních osm hodin jsme na to byli sami. Naštěstí se mnou byl můj syn a držel dveře. Teroristé se pokusili vniknout k nám do domu,“ řekla.

Do jejího domu se nakonec nevloupali, vnikli ale do domu jejího zetě, kde byly i její vnučky. „Naštěstí u sebe měl zbraň a dva z teroristů zastřelil,“ řekla o svém zeti, který je záchranář. „Než po osmi hodinách přišla armáda, byli dva naši sousedé zavražděni ve svých domech. Dalších pět lidí se pohřešuje a nevíme, zda byli zabiti nebo uneseni. Jsou to babičky a mladí,“ řekla Adele. Armáda nakonec v kibucu podle ní zabila devět teroristů.

23:01
8. 10. 2023

Izraelce Jael palestinští teroristé zavraždili řadu jejích přátel i rodinných známých. „Včera (v sobotu) jsme měli velmi těžký den. Včera bylo zavražděno 17 lidí, mých přátel a přátel mé rodiny,“ popisovala dnes Jael, obyvatelka izraelské obce Netiv Haasara u hranice s Pásmem Gazy.

Od sobotní půl sedmé ráno Jael podle svých slov seděla v krytu v domě a slyšela sirény ze všech stran. Poznamenala, že teroristé zaútočili po souši, po moři i ze vzduchu, jelikož do Izraele pronikli i pomocí paraglidů. Obec, v níž žije, obsadili na zhruba šest hodin.

Mezi 17 zavražděnými, které Jael znala, bylo dítě či její sousedé. Veškeré výstřely a rakety podle svých slov slyšela, její dům se totiž nachází přímo uprostřed vesnice. „Můj otec byl naštěstí ozbrojený. Mohli jsme se bránit,“ řekla s tím, že je nejstarší ze čtyř sourozenců. Až donedávna prý z domova slyšela, jak ozbrojenci z Pásma Gazy střílejí do moře a připravují se. Poslední dva dny však podle Jael nastalo podezřelé ticho. „Řekla jsem mámě, že je moc velké ticho, že se možná něco stane,“ uvedla mladá žena.

Armáda se k Jael a její rodině dostala až po šesti hodinách. „Cítím, že jsme na to nebyli připravení. Hamás se podle mě na tuto operaci chystal více než čtyři roky,“ míní Jael.

22:49
8. 10. 2023

Situace se vyostřuje také na okupovaném Západním břehu Jordánu. Dnes tam izraelští vojáci při několika střetech zabili pět Palestinců a řadu dalších zranili, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví. V sobotu na tomto palestinském území izraelská armáda zabila šest Palestinců, napsala agentura DPA.

V sobotu izraelští vojáci zasahovali například v Ramalláhu, Jerichu, Hebronu nebo Kalkilíji, kromě slzného plynu použili i ostrou munici. Podle Červeného půlměsíce utrpělo zranění přes 90 lidí, mezi zabitými byl i tříletý chlapec a osmnáctiletý mladík. Izrael obsadil Západní břeh Jordánu při válce v roce 1967. Palestinci chtějí, aby toto území tvořilo hlavní část jejich budoucího státu.

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání