Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Další děsivé snímky z Izraele: Hamás zaútočil na školku

Autor: jel - 
19. října 2023
13:35

V sobotu 7. října zahájili palestinští teroristé z Hamásu mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Nyní se objevily mrazivé snímky ukazující zdevastovanou školku v kibucu Be'eri. Ke zničení došlo, když bylo místo zavřené, i tak je ale na fotografiích vidět podlaha pokrytá krví a rozstřílené plyšové hračky.

Informaci o zničené školce přinesl britský deník Daily Mail. Na snímcích je vidět krev rozmazaná na podlaze mezi dětskými židličkami i odhozené zásobníky ze zbraní mezi hračkami.

Není jasné, co přesně se ve školce stalo. V době útoku bylo místo zavřené, protože byl židovský svátek šabat. Nicméně rodiče podle webu mohli i tak volně využívat herní zařízení školky. 

Na snímcích je vidět velké množství krve na podlaze hned v několika místnostech i díry po kulkách v oknech i těsně nad dětskými koly. „Toto místo má mnoho strašných tajemství a my bohužel nacházíme další a další každý den,“ uvedl izraelský voják pro britské médium. 

Složitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou vyvrcholil v sobotu 7. října strašlivým útokem palestinského teroristického hnutí Hamás, které nejenom, že na Izrael vypálilo velké množství raket, ale také vtrhlo do měst, kde vraždilo nevinné a unášelo obyčejné lidi. Obrovské krveprolití se odehrálo na jihu Izraele poblíž kibucu Re'im, kde teroristé během svého útoku povraždili účastníky tanečního festivalu. Podle Izraele na místě zemřelo asi 250 lidí. Další byli uneseni.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:00
2. 1. 2024
!

Válku v Gaze vyvolal překvapivý útok Hamásu na Izrael 7. října, při kterém podle Izraele zahynulo 1 200 lidí.

Palestinské zdravotnické úřady v Gaze ovládané Hamásem dnes uvedly, že si izraelská operace v Pásmu Gazy vyžádala životy 22 185 Palestinců a dalších 57 035 při ní bylo zraněno. Jen za poslední den bylo podle téhož zdroje při izraelských úderech v Pásmu Gazy zabito 207 Palestinců a 338 jich bylo zraněno.

Izrael tvrdí, že válka v Pásmu Gazy, která podle Reuters proměnila velkou část území s 2,3 milionu obyvatel v trosky a způsobila tam humanitární katastrofu, bude trvat ještě řadu měsíců. Tel Aviv však naznačil novou fázi ofenzívy, když v pondělí jeden z izraelských představitelů uvedl, že armáda tento měsíc stáhne své síly uvnitř Gazy a přejde na několikaměsíční fázi lokálnějších „likvidačních“ operací.

Děkujeme Vám za pozornost u našeho kontinuálního onlinu k válce mezi Izraelem a Hamásem. Další dění na Blízkém východě můžete sledovat i v roce 2024 na Blesk.cz prostřednictvím dílčích článků. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového, doufejme, že poklidnějšího roku.

10:32
2. 1. 2024

Izraelská armáda oznámila, že v noci na dnešek podnikla vzdušné údery v Sýrii v reakci na útoky na severní Izrael. 

9:30
2. 1. 2024

Nad letištěm v severoiráckém Irbílu, kde působí američtí vojáci a jejich spojenci, byl sestřelen ozbrojený dron, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje. Zda si incident vyžádal škody nebo oběti na životech, není v tuto chvíli jasné.

Video  Biden v Izraeli, video unesené, zásah nemocnice! A Neckářův koncert ohrožen?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

 

Andre Steyer ( 20. října 2023 13:42 )

Jirik-ta ( 20. října 2023 05:01 )

ani válka být nemusí - pětidemo jede naplno neustále.

padrino ( 19. října 2023 21:29 )

Za každou cenu šokovat.Je hnus,když tyhle snímky a videa dají ve zprávách v 19.00.Proč nebyly s hvězdičkou?

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:21 )

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:17 )

Nejhorší je že tihle primitivové si myslí že je možné nějaké etnikum rasu vyhladit, jenže to není možné - plodí to jen samé násilí, teror a je to pořád dokola. Válka pro svátou věc. Křižácké výpravy kdysi atd. V Rusku např. je Hamás zakázán. A Evropa je na tom jak? Možná ho i podporuje. Je to bordel.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání