Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Žena z Českolipska uhořela při fingované nehodě: Tvrdý trest za upálení manželky!

Autor: ČTK - 
19. dubna 2023
09:55

Trest 27 let vězení uložil ve středu soud v Liberci pětačtyřicetiletému muži za vraždu manželky. Jednačtyřicetiletá žena zemřela předloni u Cvikova na Českolipsku za zvlášť trýznivých okolností, po fingované dopravní nehodě uhořela v autě, uvedla obžaloba. Pozůstalým by měl muž zaplatit za nemajetkovou újmu přes 4,1 milionu korun s 15procentním úrokem do zaplacení a ministerstvu spravedlnosti 200.000 korun. Trest je souhrnný, potrestán byl i za maření úředního rozhodnutí, neboť řídil vozidlo v době zákazu řízení. Rozsudek nyní předsedkyně senátu odůvodňuje.

Mrtvou ženu záchranáři objevili v nabouraném a ohořelém osobním voze ráno 20. října 2021 na silnici mezi vesnicemi Drnovec a Mařeničky. Podle obžaloby muž svoji ženu ochromil paralyzérem, auto pustil z kopce dolů do lesa, kde narazilo do stromu. V době zapálení vozu žena žila, uhořela za velmi vysokých teplot 800 až 1100 stupňů Celsia. Muž popírá, že svou manželku zabil. 

Vymlouval se na vyděrače!

Verzi, co se stalo, obžalovaný při vyšetřování několikrát změnil. Původně tvrdil, že jeho manželka se obávala, že by se sama nezvládla starat o jejich zhruba desetiletého syna, a tak se rozhodla spáchat sebevraždu, u níž on jen asistoval. Sama se synem by zůstala, protože obžalovaný měl nastoupit sedmiměsíční trest za to, že ujel od nehody, při níž zranil chodce a nepomohl mu.

Později přišel obžalovaný s tvrzením, že za smrtí jeho ženy stojí vyděrač, jehož totožnost ale nezná. Razantní změnu ve své výpovědi zdůvodnil tím, že se předtím bál, že vyděrač ublíží jeho synovi, když o něm bude mluvit. I ve verzi s vyděračem ale několikrát pozměnil popis toho, co se podle něj stalo.

U soudu řekl, že nějaký muž chtěl po jeho ženě peníze za to, že nezveřejní její erotické snímky, jež se ale nenašly. S vyděračem podle obžalovaného jeho manželka odjela a on na místo nehody přijel, až když bylo auto nabourané a žena se nehýbala. Tvrdil, že ji chtěl z auta vytáhnout, zabránil mu v tom ale vyděrač se zbraní v ruce, který ho navíc nutil, aby vůz zapálil. Obžalovaný to podle svých slov odmítl, ale auto i tak začalo hořet.

Video  Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli tři lidé.  - Blesk: David Malík
Video se připravuje ...

jajas ( 19. dubna 2023 11:53 )

Tak tady u tohoto mi nepříjde, že by měl na kontě takovou částku. Byl v podstatě recidivista, protože jak se píše v článku:... "obžalovaný měl nastoupit sedmiměsíční trest za to, že ujel od nehody, při níž zranil chodce a nepomohl mu." No a teď zabíjel....

verka1 ( 19. dubna 2023 10:54 )

Záleží kde vrah pracoval a kolik peněz má našetřeno.
Já bych mu za takovou trýznivou smrt dala doživotí.

jajas ( 19. dubna 2023 10:52 )

"Pozůstalým by měl muž zaplatit za nemajetkovou újmu přes 4,1 milionu korun s 15procentním úrokem do zaplacení a ministerstvu spravedlnosti 200.000 korun." Nechápu ty soudy, které dávají obviněným takové vysoké a nereálně splatitelné peněžité tresty. Copak to takový chlap může zaplatit? Určitě má na účtě prd a navíc půjde sedět na 27 let. To mi hlava nebere.....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání