Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Sexuální postrach z gymnázia: Učitel přiznal zneužívání dětí na Teplicku

Autor: miv - 
30. března 2023
20:14

Před Okresním soudem v Teplicích stanul bývalý učitel (40) matematiky z Biskupského gymnázia v Krupce. Otec dvou dětí čelí obžalobě z pohlavního zneužívání studentek.

„U jedné ze čtyř poškozených požadoval, aby mu masírovala penis, dále některé z nich přiměl k orálnímu, análnímu i pohlavnímu styku,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Tomáš Sosna.

Nezletilé dívky byly ve věku od 11 do 14 let. „Už od šesté třídy mi věnoval pozornost. Říkal, že je super, že takhle šikovná holka jede s nimi na tábor,“ vypověděla jedna z poškozených na policii.

Obžalovaný M. L. se přiznal. „Je to strašný, co jsem udělal. Ublížil jsem lidem, kteří mi věřili. Je mi to líto,“ sdělil před soudem. Vyšlo najevo, že učitel netrpí žádnou duševní ani sexuální poruchou. „Uvědomujete si dopad vašeho chování na duševní stav poškozených?“ dotazoval se obžalovaného předseda soudního senátu Jaroslav Malchus. Odpověď překvapila nejen soud, ale také veřejnost, včetně přítomných dvou poškozených. „V tuto chvíli nejsem schopný si to zcela uvědomit,“ sdělil po krátkém přemýšlení. Hrozí mu až desetileté vězení.

Věřil jsem, že přestanu

Senát také zajímalo, jestli učitel věděl, čeho se dopouští, ale především to, proč třeba neodešel ze školství. „Přemýšlel jsem o tom, ale věřil jsem, že přestanu,“ vysvětlil M. L. Na svou obhajobu pak ještě uvedl, že se snažil dětem dělat i dobré věci a trávil s nimi čas i z jiných důvodů, nejen kvůli sexuálním choutkám.

Bylo jich víc!

Před soudem učinil muž šokující přiznání. Poškozených dívek bylo víc. „V minulosti se mi to stalo ještě se třemi dalšími žačkami ve věku od 13 do 15 let. Chci začít znovu, nerad bych, aby zůstaly tyto věci nevyřčeny. To je vše, o žádných dalších případech nevím,“ doplnil.

Spor v autě

Za jediný sporný bod obžaloby považuje obžalovaný to, že osahával jednu studentku v létě 2020 na letním táboře, kde byl jako vedoucí. „Dotkl jsem se jí na prsou, nikoliv na stehnech a na zadnici, jak stojí v obžalobě,“ upřesnil obžalovaný. Také proto musel soud přistoupit k dokazování a následnému odročení na 11. května.

lucie13 ( 1. dubna 2023 17:52 )

Úchyl, takových je bohužel více.

trintin ( 1. dubna 2023 09:18 )

Konečně vyšlo najevo, kde Tereza H. získala sexuální zkušenosti a odbornost prostitutky. Také studovala na církevním gymnáziu.

JaNat ( 31. března 2023 01:34 )

O jiných případech neví....OMG, do.by.tek.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání