Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Na doživotí: Zabíjel pro peníze, těla zakopával v lese. Trojnásobný vrah Hejna ve Valdicích odmaturoval

Autor: VaB - 
9. února 2023
10:39

Na první pohled obyčejný chlapík s brýlemi, ve skutečnosti ale trojnásobný chladnokrevný vrah. Jaroslav Hejna vraždil kvůli penězům, dvě oběti zakopal v lese u Písku. Napotřetí zabíjel v Praze. Kdyby ho policie nedopadla, obětí mohlo být víc. Bývalý vězeň ho popsal jako brutální kreaturu, které zabíjení dodávalo pocit sebevědomí. Nezahálel ale ani ve vězení, kde stihl odmaturovat. 

Jaroslav Hejna (dnes 42) pocházel ze slušné rodiny z Milevska. Práce mu ale příliš nevoněla, nikdy nepracoval a pod záminkou, že stále studuje, ho živili rodiče. Zřejmě mu to nestačilo, protože se odhodlal k tomu nejhoršímu – kvůli penězům začal vraždit.

V roce 2003 si přes svého homosexuálního přítele z Ukrajiny sehnal pistoli. Ještě v ten samý měsíc poprvé zabíjel, 23. září v lese mezi Božeticemi a Vlksicemi na Milevsku zastřelil Vietnamce (†43), kterého následně okradl o zlatý řetěz a mobilní telefony.

Pět dní na to vraždil podruhé. Ve sklepě své rekreační chaty v Božeticích zastřelil třicetiletého podnikatele Bohumíra F. ranou do spánku. Po zabití mu ukradl auto, zlatý řetízek, mobil a dvacet tisíc korun v hotovosti…

Pytel na hlavě

Následně se potřeboval zbavit dvou těl. S tím mu pomohl komplic Marek Dohnal z Břeclavska. Hejna mu v případě první mrtvoly řekl, že ho Vietnamec ohrožoval a něco mu dlužil. Jeho tělo pak zabalili do igelitového pytle a zakopali v lesích u Písku.

O pár dní později Dohnala zavedl do sklepa, kde

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání