Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Česká národní banka darovala Ukrajině pancéřovaná auta: „Bonnie“ a „Clyde“ se promění v obří sanitky

Autor: jel, swp - 
2. února 2023
11:59

Česká národní banka darovala nadačnímu fondu Dárek pro Putina dva pancéřované vozy, které v minulosti používali k přepravě peněz. Auta dostala jména Bonnie a Clyde a promění se ve velké sanitky.

Iniciativa Dárek pro Putina vznikla krátce poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu. Projekt se snaží získat peníze na nákup zbraní pro napadenou zemi. Jeho prostřednictvím už se podařilo vybrat peníze například na tank T-72.

Spoluzakladatel Dárku pro Putina Martin Ondráček nyní na sociální síti informoval, že Česká národní banka poskytla dvě pancéřovaná auta. Ta se mají proměnit v obří sanitky.

Budou vozit nejcennější náklad

„Tohle jsou pancéřovaná auta, ve kterých Česká národní banka vozila po republice hotovost. Teď už je ale Národní banka nevlastní. Darovala je našemu nadačnímu fondu, za což velmi a velmi děkujeme,“ uvedl Ondráček. 

Doplnil, že vozy dostaly jména Bonnie a Clyde a budou přeměněny na velké sanitky. Ty budou sloužit k evakuaci zraněných vojáků z první linie. Dodal, že auta uvezla opravdu velké množství peněz, teď budou ale jezdit s mnohem cennějším nákladem.

„Budou vozit naději na záchranu lidských životů. Děkujeme moc,“ uzavřel Ondráček.

14:35
2. 3. 2024

V Moskvě je nekončící fronta těch, kteří chtějí uctít památku Alexeje Navalného. Policisté na lidí tlačí, aby se příliš dlouho nezdržovali. Podívejte se na nové video.

14:12
2. 3. 2024

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

13:38
2. 3. 2024

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes spolkový kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Kompletní online

Video  Boje v Bachmutu (video)  - Twitter
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa