Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 21°C

Terézii (†18) našli mrtvou v Dunaji: První slova zdrceného přítele a dojemné vzkazy na sítích

Autor: pma, inf - 
2. února 2023
05:00

Od soboty večer se osmnáctiletá Slovenka Terézie M. nikomu ozvala. Poslední svědci ji viděli v centru Bratislavy, kam se šla po hádce s přítelem Nasimem projít. Policie a dobrovolníci několik dní zmizelou dívku hledali, pátrání však mělo tragický konec. Ve středu kolemjdoucí našel tělo mladé Slovenky v Dunaji. Kamarádi přidávají pod dívčiny fotky na sociálních sítích soustrastné vzkazy. A ke smrti přítelkyně se vyjádřil i zdrcený partner.

Osmnáctiletá Terézie M. se po hádce s přítelem Nasimem, za kterým přijela na víkend do Bratislavy z Topolčan, vydala v sobotu do centra Bratislavy. Tam ji před osmou hodinou večer spatřili svědci, jak telefonuje na chodníku pod Starým mostem a pláče. Mezitím se partnerovi podařilo s Terézií spojit. Dívka mu sdělila, že se nachází u Starého mostu. Když tam však Nasim za pár minut dorazil, na místě našel jen její kabát. Terézie v něm nechala peněženku s doklady a mobilní telefon.

Policie krátce po dívčině zmizení vyslýchala jejího partnera a zajišťovala u něj doma Teréziiny věci. „Podal jsem policii další rozsáhlou výpověď, uvedl jsem jim všechny časy, zprávy a nové informace, které se nám podařilo zjistit,“ uvedl Nasim v úterý. O den později ale na něj i celou dívčinu rodinu čekal šok.

Dojemné vzkazy

„Podle dosavadních informací bylo ve vodním toku řeky Dunaj poblíž Lužního mostu zpozorováno ženské tělo bez známek života. Policisté na místě aktuálně provádějí potřebné úkony,“ oznámila ve středu slovenská policie. Nalezenou osobou byla podle deníku Nový Čas pohřešovaná Terézie.

To na sociálních sítích potvrdil přítel zesnulé. „S politováním musím oznámit, že dnes (ve středu, pozn. redakce) ráno se Terezka našla, bohužel už bez známek života. Chtěl bych všem poděkovat za podporu a pomoc při jejím hledání a při zvládání této náročné situace, opravdu si toho s její rodinou vážíme,“ napsal na Instagramu Nasim. „Važte si lidí kolem sebe a starejte se o ně, nikdy nevíte, jak rychle je můžete ztratit,“ doplnil mladík. Proč přesně se dvojice osudný den pohádala, není jasné.

Vše objasní až pitva

Příbuzní a kamarádi se nechtějí smířit s tím, jak tragicky pátrání po Terézii skončilo. „Je neuvěřitelné, že s ní v tu chvíli nikdo nebyl. Nebyl tam žádný kolemjdoucí, aby jí řekl, že má na světě své místo. Nikdo, kdo by ji mohl ujistit, že není zbytečná a má před sebou spoustu krásných věcí,“ napsala pod Teréziinu poslední fotku na sociálních sítích jedna z uživatelek. „Spi sladce, náš andílku,“ komentovala fotografii zesnulé Slovenky další známá.

Co bylo příčinou dívčiny smrti, policie zatím konkrétně neoznámila. „V souvislosti s nálezem těla bylo zahájeno trestní stíhání ve věci trestného činu usmrcení. Na základě návrhu obhlížejícího lékaře byla nařízena soudní pitva,“ uvedl bratislavský krajský policejní mluvčí Michal Szeiff.

Video  Za katrem: Soňa (†31) zmizela z diskotéky. Její tělo našli nahé v řece.  - Jedlička Čebotareva
Video se připravuje ...

Uživatel_5624412 ( 4. února 2023 09:24 )

Taky musím živit rodinu, ne jen sedět v blesk diskusích. Ale hádám, že se daní účastníci neuměli jen slušně vyjádřit, takže je sebral algoritmus citlivý na určitá slova, či slovní spojení

Uživatel_5624412 ( 4. února 2023 09:22 )

Nemám nic takového zapotřebí

mobby ( 4. února 2023 06:34 )

Koukám,že tady horlivě nahlašujete komentáře.

Uživatel_5624412 ( 3. února 2023 12:44 )

Když někteří jedinci neznají význam slova empatie, a neumí komunikovat bez potřeby někoho urážet, tak je jasné, že dojde k jejich zablokování. I kdyby daný názor nějak zaobalili zablokováni nebudou. Neblokuje se za názor, ale za způsob jakým jej prezentujete.

Uživatel_5624412 ( 2. února 2023 13:20 )

Navíc termín “normální kluci” je úplně mimo mísu. Dali by se i křesťané ze Slovenska nepovažovat za “normální kluky”? Či lidé židovského vyznání?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání