Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Podcast: Vrah Vocásek dostal místo trestu smrti doživotí. Děsivé detaily dvou mrazivých vražd!

Video se připravuje ...
Autor: jel - 
7. července 2022
05:00

Zdeněk Vocásek (61) si ve vězení odseděl už dlouhých 35 let. Původně byl za dvě strašlivé vraždy a jeden pokus o ni odsouzen k trestu smrti. Před popravou ho zachránila Sametová revoluce. Všechny tři činy byly velmi brutální a jejich detaily jsou skutečně mrazivé. Motivy byly přitom obvykle pouhé drobnosti. Vocásek navíc útoků nikdy nelitoval.

Nejdéle sedícímu českému zločinci se věnuje první epizoda pořadu Insta Crime Podcast. První společný díl Insta Crime Blogu a Blesk.cz si můžete pustit ve svých podcastových aplikacích nebo jako video. Tereza a Petra v něm probírají informace týkající se Zdeňka Vocáska. Kromě detailů brutálních útoků odhalily také vrahovy vztahy i to, jak to vlastně bylo s jeho trestem.

Vocásek byl agresivní a výbušný člověk, jehož inteligence byla velmi nízká. IQ 77 se kvalifikuje jako nižší stupeň mentální retardace. Před uvězněním byl už několikrát soudně trestaný, jednou například proto, že napadl ženu, která šlápla na packu jeho milované feně německého ovčáka. 

Právě jeho fenka byla zřejmě jedinou živou bytostí, k níž si dokázal vytvořit nějaké emocionální pouto. To však neznamená, že měl rád všechny psy. Jak dokazuje výpověď jednoho ze svědků, k ostatním se choval zcela jinak.

Šroubovák v oku

První vraždu spáchal v lednu roku 1987. Obětí byl slepý bývalý vekslák Quido Frank přezdívaný Žabák. Ten stejně jako Vocásek holdoval alkoholu a měl agresivní sklony. Jednoho večera společně popíjeli v hospodě a Frank slíbil Vocáskovi nocleh. V bytě pak došlo k hádce, která skončila brutální vraždou Žabáka. Útok byl natolik surový, že vrah oběti dokonce do oka zabodl šroubovák. 

Druhá vražda se odehrála o tři měsíce později a měla velmi podobný scénář. Vocásek popíjel v hospodě s Ferdinandem Koudelkou, později pokračovali na ubytovně. Z té chtěl ale následně Vocásek odejít, což se hostiteli prý nelíbilo. Došlo k hádce, při níž byl Koudelka zavražděn.

Velmi krutým činem bylo i třetí napadení, souseda Stanislava Hlaváčka. Toho Vocásek v podstatě bez důvodu několikrát praštil kladivem do hlavy. Oběť byla v době útoku natolik opilá, že nebyla schopná říct, kdo jí to udělal. 

Dvojnásobného vraha se podařilo dopadnout v podstatě náhodou. Za své zločiny byl odsouzen k trestu smrti, žádal sice tehdejšího prezidenta Gustava Husáka o milost, ta mu však udělena nebyla. Od popravy ho nakonec zachránila Sametová revoluce, po níž mu byl trest překvalifikován. V první moment ovšem nedostal doživotí. Jak to bylo s oním rozsudkem i jakým způsobem tráví Zdeněk Vocásek nyní čas ve vězení a mnoho další informací o tomto případu, se dozvíte v Insta Crime Podcastu.

Video  Insta Crime Podcast: Vrah Vocásek dostal místo trestu smrti doživotí  - Blesk TV, foto malltv
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání