Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Průvodkyni z Balcarky brutálně zavraždili: Martinu umlátil pionýr Leoš (14) z neopětované lásky

Autor: VaB - 
4. července 2022
05:00

Před 37 lety zavraždil tehdy čtrnáctiletý Leoš studentku, průvodkyni a vedoucí v pionýrském táboře Martinu Konečnou (†17). Policisté podezírali přítele, nakonec se ukázalo, že za brutální vraždou stojí mladý klučina, který se zřejmě do o tři roky starší dívky zamiloval.

Psal se červenec roku 1985 a tehdy sedmnáctiletá studentka střední zdravotnické školy Martina Konečná nepřijela do své letní brigády. Dělala průvodkyni v jeskyni Balcarka nedaleko obce Krasová u Ostrova u Macochy. 

Do práce jezdila každé ráno na svém dámském červeném kole, cesta dlouhá deset kilometrů jí zabrala jen pár desítek minut. „Vždy byla přesná a spolehlivá, 4. července ale do práce nedorazila,“ popsal v pořadu Historie českého zločinu policejní rada Vladimír Matoušek. 

Když se otec Martiny začal strachovat, kde by tak mohla být, vydal se ji najít. V lese po chvíli našel jen její kolo, které bylo až podezřele dobře schované. Kriminalisté začali na případu intenzivně pracovat. Počítali i s tím, že jí ublížil někdo z nejbližší - třeba její přítel, který byl hned podezřelý. 

Dívku se nakonec podařilo po náročném pátrání najít, byla ale

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus
Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Blesk.cz

Odemknout článek

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání