Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Horský záchranář Martin (†80) se naposledy rozloučil se svým kolegou: Po pohřbu zkolaboval a zemřel

Autor: rc - 
20. června 2022
12:26

Smutnou zprávu na sociální síti Facebook oznámili horští záchranáři z Vysokých Tater. Zemřel jejich dlouholetý kolega Martin Mladoň. Záchranář, který už odešel ze služby, se zúčastnil pohřbu svého kolegy Gejzy Haaka. Pár minut poté, co se se svým parťákem navždy rozloučil, zkolaboval a následně zemřel.

Aby zachránili životy druhých, neváhali nasadit ten svůj. Horští záchranáři Gejza Haak a Martin Mladoň nastoupili k horským záchranářům ve stejný rok, a dokonce i ve stejný den. K záchranářům se přidali v roce 1969 a za více než třicet let zachránily stovky životů.

Haak patřil mezi vynikající československé horolezce a po odchodu ze služby pomáhal svým mladším kolegům. „Často se nás ptají, zdali jsme někdy byli v ohrožení života,“ uvedl dříve pro televizi JOJ Mladoň s tím, že nebezpečné akce, při nichž šlo o život, byly pro něj i jeho kolegy denním chlebem.

Horští záchranáři 12. června oznámili, že Gejza Haak zemřel. „S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás 11. června ve věku 78 let navždy opustil náš dlouholetý kolega, kamarád, legenda horolezectví a záchrany v horách a především výjimečný člověk – Gejza Haak,“ napsali na Facebook.

Poslední rozloučení se konalo 17. června a zúčastnil se ho i Mladoň. Podle informací televize JOJ však pouhých pár minut po pohřbu svého kolegy zkolaboval a následně zemřel i on. Bylo mu osmdesát let.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání