Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Insta Crime Podcast: Vrah Vocásek vrazil nevidomému šroubovák do oka. Před smrtí ho zachránila revoluce!

Autor: jel - 
5. července 2022
05:30

Jednašedesátiletý Zdeněk Vocásek je nejdéle sedícím českým vězněm. Původně měl ovšem jeho život skončit už v jeho 28 letech. Za dvě brutální vraždy a jeden pokus měl být totiž popraven. Vraha nakonec zachránila Sametová revoluce. Po ní byl trest smrti zrušen.

Vrah Zdeněk Vocásek byl odhalen v podstatě díky velké náhodě. Na svědomí má přitom dvě vraždy a jeden pokus o ni. Dopustil se jich v období mezi lednem a dubnem roku 1987. Stanislav Hlaváček se štěstím útok přežil. Nicméně byl v době napadení velmi opilý, a tak nemohl pachatele identifikovat. Nebyl si totiž jistý, zda si náhodou neublížil sám.

Za tři zločiny byl po dopadení Vocásek nejprve odsouzen k trestu smrti, jenže po Sametové revoluci byl trest zrušený a dostal „jen“ doživotí. Za mřížemi si už odpykal dlouhých 35 let, a je tak nejdéle sedícím vězněm v České republice. Opakovaně sice žádá o milost, ta mu ale byla doposud vždy zamítnuta.

Kriminálníkovi, který měl citový vztah pouze ke své fence, se bude věnovat první epizoda pořadu Insta Crime Podcast. Děsivým případem vás budou provázet Tereza a Petra. První společný díl Insta Crime Blogu a Blesk.cz si můžete pustit ve svých podcastových aplikacích nebo jako video. Celá první epizoda bude dostupná od 7. července.

Insta Crime Podcast Insta Crime Podcast | Blesk
Video  Znělka Insta Crime Podcast 
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání