Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

V USA popravili vězně, který před 37 lety znásilnil a zavraždil studentku: Pojďme na to, řekl před smrtí

Clarence Dixon (†66) v roce 1985 znásilnil a ubodal 19letoi studentku.
 (Autor: Profimedia, Reuters )
Autor: pma - 
13. května 2022
05:50

Letos bylo ve Spojených státech amerických popraveno šest vězňů, kteří v minulosti od soudu odešli s tím nejhorším rozsudkem – trestem smrti. Zatím poslední byl Clarence Dixon (†66), který v roce 1985 zabil devatenáctiletou studentku. Vrah ji znásilnil, pobodal a nakonec uškrtil páskem. Po sedmatřiceti letech se „dočkal“ smrtící injekce. Celou dobu prohlašoval, že je nevinný. Jeho poslední slova dozorce šokovala. „Tak pojďme na to,“ šprýmoval před smrtí Dixon.

Dlouhých sedmatřicet let trvalo, než odsouzený vrah Clarence Dixon (†66) dostal smrtící injekci. Zemřel ve středu v americkém městě Florence v Arizoně. Nejhorší možný rozsudek od soudu vyfasoval za hrůzný čin, který spáchal v polovině osmdesátých let.

V roce 1985 uškrtil, znásilnil a pobodal 19letou Deanu Bowdoinovou, studentku Arizonské státní univerzity, na které Dixon také studoval. Navíc bydlel hned naproti své oběti. „Měly jsme zestárnout spolu. Přála bych si, abyste ji všichni znali,“ citoval britský deník Daily Mail po Dixonově popravě sestru zavražděné Deany Leslie Bowdoinovou.

Vězeň trval na své nevinně

Dixon byl tuto středu popraven pentobarbitalem sodným, který postupně zpomaluje činnost mozku a nervového systému. Proti rozsudku smrti se několikrát zkoušel odvolat, soudy mu to však vždy zamítly. „Nejvyšší soud Arizony by se měl řídit zákony. Zamítli všechna má odvolání a žádosti o změnu výsledku tohoto procesu. Vždy budu trvat na tom, že jsem nevinný. Tak už pojďme na to,“ prohlásil vrah během svých posledních minut naživu. Zvláště poslední větou dozorce šokoval.

Vrah v minulosti odmítl možnost být popraven v plynové komoře a jeho čekání se tak protahovalo, až dosáhlo sedmatřiceti let.Dixon se stal prvním odsouzeným po osmi letech, který byl v Arizoně popraven a v pořadí šestým popraveným vězněm v USA za letošní rok.

Jeho předchůdce umíral dvě hodiny 

Posledním v Arizoně popraveným vrahem byl Joseph Wood, jehož smrt trvala přes dvě hodiny. Wood během sto dvaceti minut dostal kombinaci patnácti léků a po dechu dle přítomných zalapal více než 600 krát.

pajato73 ( 13. května 2022 08:39 )

a to ho ted mame litovat nebo co? oni vsichni tvrdi, ze jsou nevinni...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání