Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Hudebník a zbohatlík, který střílel do průvodu na Den nezávislosti: Obvinili ho ze 7 vražd! Plánoval i další útok?!

Aktualizováno -
6. července 2022
19:29
Autor: ČTK, shp - 
6. července 2022
06:57

Mladý muž podezřelý ze střelby do průvodu na Den nezávislosti v americkém městě Highland Park nedaleko Chicaga byl obviněn ze sedmi vražd. Podle agentury AP o tom informoval prokurátor Eric Rinehart.

Rinehart uvedl, že se jedná teprve o první obvinění, po kterých budou následovat desítky dalších. "Pokud bude podezřelý z vražd usvědčen, čeká ho doživotní trest vězení bez možnosti podmíněného propuštění," řekl prokurátor. Podezřelý 21letý Robert E. Crimo III. by se měl ve středu poprvé objevit před soudem, napsala agentura Reuters. Rinehart prohlásil, že soudce požádá, aby byl obviněný ponechán ve vazbě bez možnosti kauce. To se nakonec i stalo a soud  návrhu prokuratury vyhověl . 

Státní zástupce Rinehart podle AP řekl, že obviněný se policii ke střelbě do davu přiznal. Policisté našli zbytky vystřelených nábojů a tři zásobníky na střeše, odkud pachatel střílel, uvedl zástupce prokurátora Ben Dillon.

Podle agentury Reuters se Crimo, který na sobě měl černé oblečení, na slyšení před soudcem Theodorem Potkonjakem objevil prostřednictvím videospojení z vězení.

Při pondělní střelbě v Highland Parku zahynulo sedm lidí a dalších zhruba 30 utrpělo zranění. Robert E. Crimo III. podle úřadů vypálil ze střechy jedné z budov do davu více než 70 ran. Několik hodin po útoku unikal, později ale policisté obklíčili jeho dům a zadrželi ho. Podle policie střelec útok plánoval několik týdnů a legálně si koupil pět zbraní, včetně vysoce výkonné pušky, kterou nakonec použil. 

Policie ovšem také oznámila, že podezřelý „vážně zamýšlel" spáchat druhý atentát v Madisonu ve státě Wisconsin. Christopher Covelli z policie v Highland Parku podle agentury AFP řekl, že Crimo se podle vlastní výpovědi po střelbě vydal do Madisonu, kde „viděl další oslavy" a „vážně zvažoval, že použije zbraň, kterou měl ve svém vozidle, ke spáchání dalšího útoku“. Jeho motiv zatím není jasný.

Policie se nicméně o útočníka zajímala dvakrát již v minulosti. Nejprve v dubnu 2019, kdy se pokusil spáchat sebevraždu. Policisté tehdy mluvili s ním i s jeho rodiči, žádné kroky ale nepodnikli a Crimo se dostal do péče odborníků na duševní zdraví, uvedl mluvčí šerifa v Lake County Christopher Covelli.

Podruhé jeden ze členů rodiny v září stejného roku policii ohlásil, že Crimo má sbírku nožů a údajně říkal, že "všechny zabije". "Policie tehdy z domu odvezla 16 nožů, dýku a meč," dodal Covelli s tím, že nicméně opět nebyl žádný důvod, proč mladíka zadržet.

Hudebník, co nemá hluboko do kapsy

Jak už Blesk dříve informoval, Robert E. Crimo III. je hudebník, který vystupoval pod jménem Awake the Rapper. Na profilu na hudební službě Spotify má 16 tisíc posluchačů měsíčně. V minulosti veřejně projevoval podporu Donaldu Trumpovi a zveřejňoval násilné videoklipy. Jeho jmění se odhaduje na 2,4 miliony korun.

Video  ,,Inteligentní sadista" Vladimír Tekverkt zavraždil 16letou dívku  - Videohub
Video se připravuje ...

bizon_pepa ( 6. července 2022 10:12 )

Je to tak. Ale autorka článek ještě obzvlastnila vlastní myšlenkou. Byl to prý zbohatlík.

Annar ( 6. července 2022 10:11 )

Souhlas👍

wp3t ( 6. července 2022 10:02 )

za mě je naprosto nepřijatelný sorosovký novinářský náhled, kdy každý vrah v USA si pouštěl projevy Trumpa nebo mu jinak lezl do zádele a multikulturní obohacují vrazi v EU jsou prostě jen psychicky nemocní směsicí multikulturalismu a islámu v palici. V Americe prostě probíhá občanská válka a místo Babiše jako u nás, tam za to vždycky může Trumpeta. Snad se tento vratký duhový světový řád již brzy zhroutí.

Tara-Tara ( 6. července 2022 09:46 )

Emerika - náš vzor

Annar ( 6. července 2022 09:42 )

A takový bordel jako v Americe už tady za chvíli budeme mít taky!!!!! Však se o to tahle neschopná vláda maximálně snaží!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání