Pondělí 10. května 2021
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Jasno 27°C

Juditu (18) odsoudili za vraždu Tomáše (†16): Srdceryvný pláč v soudní síni!

Autor: shp - 
21. dubna 2021
11:53

Spravedlnosti neunikla! Slovenská studentka Judita (18) byla odsouzena na 12 let a 4 měsíce vězení za vraždu kamaráda Tomáše (†16), kterého ubodala 51 ranami nožem. Odvolací soud potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance. Rozsudek vyvolal silné emoce. V soudní síni se rozplakalo hned několik lidí.

Celým Slovenskem otřásla v květnu 2019 vražda studenta Tomáše, který byl brutálně ubodán v žilinském paneláku. Jeho kamarádka Judita, která byla v době smrti mladíka s ním, tvrdila, že hoch zemřel, když ji bránil před falešným odpočtářem elektřiny. Okresní soud v Žilině tomu ale neuvěřil a loni v prosinci poslal Juditu za mříže na 12 let a 4 měsíce. Proti rozsudku se odvolala.

Ze soudní síně se ozýval pláč

Případ proto zamířil ke krajskému soudu, který v úterý 20. dubna rozsudek potvrdil. Stání probíhalo za zavřenými dveřmi bez veřejnosti. Média se proto dozvěděla jeho výsledek přes otevřené okno soudní síně. Z něho se ozýval srdceryvný pláč Judity, uvedl web Nový Čas. Slzy po vynesení rozsudku nedokázaly zadržet ani maminka a sestra vraždící studentky.

Plakala i Tomášova rodina, kterou u soudu zastupoval chlapcův otec Vladimír a teta Monika. Zdrcená máma zavražděného gymnazisty přišla jen na jedno projednávání. „Neměla jsem sílu stát v jedné místnosti s obžalovanou a poslouchat to,“ řekla portálu už v minulosti. Emotivní soud v úterý trval několik hodin. Nedlouho dospělá Judita jeho výsledek nesla hůře než těžce.

Trest si odpyká v ústavu pro mladistvé

Krajský soud odvolání obžalované, jejích zákonných zástupců a sestry zamítl jako nedůvodné,“ prohlásila mluvčí soudu Anna Dudová Záborská. Odsouzená si odpyká trest v Ústavu na výkon trestu odnětí svobody pro mladistvé. Po vynesení rozsudku se k verdiktu vyjádřil otec odsouzené dívky Miloš. Ten se stále nechce smířit s tím, že byla jeho dcera odsouzena za vraždu.

Nedokážu se s tím smířit, jsem překvapený, že se soud snížil k takovým lžím, které nyní zazněly v odůvodnění. Já sem tam ani nevydržel sedět, odešel jsem pryč. Jsem zklamaný a pobouřený. Lžou v důkazech, jsou tam zásadní procesní pochybění, kde se tváří, že neexistují, jsou tam důkazy svědčící jednoznačně v Juditin prospěch a dokazují její nevinu,“ nechal se slyšet Miloš.

Rozhořčený otec vražedkyně

Například nože, které se do ran nevejdou, ale soud dokáže konstatovat, že jsou to vražedné zbraně. Nikdy se s tím nesmířím a nezapomenu,“ uzavřel otec Judity. Dodal, že ale sám neví, kdo vraždil. Rodiče chlapce, který zemřel děsivou smrtí, vzkázali prostřednictvím svého advokáta Jána Halagana, že jsou s rozsudkem spokojení. Nikdy se však se ztrátou Tomáše nesmíří.

Groove ( 21. dubna 2021 21:44 )

Pokud by nebyla zdrogovana nebo šílená pak zcela chybí motiv. Holka silnější starší, sílu zabít by ho měla, ale proč ona kočka on chudáček, zarlit by musel spíš on. Ale falešný odpoctar je nesmysl. Nejlogictejsi by byla schizofrenie, ale pak je pro ni lehčí lhát a byt odsouzena za vraždu než skončit v ústavu a pro rodinu tvrdit, že jsou oběť justicniho omylu. Mohli taky oba v něčem jet a může ji být vyhrožování. Děti mohli chtet vydělat prodejem drog či něčím jiným ilegálním či na hraně, naivní vzhledem k věku na to byli oba dost.

starymlok ( 21. dubna 2021 19:52 )

Jó ,drogy jsou svinstvo

uschi ( 21. dubna 2021 16:58 )

Proč se mažou příspěvky kritizující odpornou vražedkyni a jejího drzýho fotra?

Bystrozraky1 ( 21. dubna 2021 16:07 )

Chudák holka,magor spáchal sebevraždu a oni to na chuderu hodili.

Greta ( 21. dubna 2021 15:42 )

Nikdo se nepřizná, ale holka měla sílu na kluka? Divné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání