Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Cyklista se v Brandýse nad Labem vážně zranil: Pomohl mu záchranář Pepa, který šel náhodou kolem

Zraněného cyklistu transportovali záchranáři do nemocnice vrtulníkem.
Zraněného cyklistu transportovali záchranáři do nemocnice vrtulníkem.  (Autor: ZZS Středočeského kraje)
Autor: VaB - 
5. července 2022
15:13

Josef pracuje u záchranky ve Středočeském kraji a nedávno zachránil život cyklistovi, který měl hlubokou ránu na krku a ztratil velké množství krve. Bylo to zrovna ve chvíli, kdy měl volno a šel na nákup. 

Josef pracuje u záchranky jako řidič-záchranář a v pátek měl zrovna volno, když si náhodou všiml zraněného cyklisty v Brandýse nad Labem. Ten měl na krku velkou a hlubokou ránu, navíc utrpěl masivní ztrátu krve.

„Pepa neváhal a začal muže ošetřovat. Nejdůležitější bylo zastavit masivní krvácení, a tak si půjčil od personálu tamní benzinky ručníky. Až do příjezdu naší zdibské posádky držel ruku v ráně,“ popisují záchranáři s tím, že na místo přiletěl i vrtulník z Liberce.

Nakonec se jim podařilo muže stabilizovat a letecky přepravit do pražské nemocnice. „Ano, možná se to zdá jako samozřejmost, nebo jeho povinnost, ale přece jen, je to jiná situace. Pepa nečekal na záchrance na pokyny z vysílačky, šel na nákup, měl volno, když se nečekaně stal svědkem nehody, a to je jiný pocit, dokonce i pro zkušeného záchranáře,“ dodali.

Svému kolegovi nezapomněl poděkovat. Dodali, že se mu muže podařilo zachránit i bez jakéhokoliv zdravotnického vybavení. To u sebe samozřejmě neměl.

priserak77 ( 5. července 2022 17:27 )

Záchranář super, ale zásah v Brandýse nad Labem a záchranka jede se Zdib a vrtulník letí až z Liberce ? To by opravdu mohl jeden klidně vykrvácet.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání