Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Cyklista (42) zkolaboval na Bukové hoře: Muže oživovali kamarádi i záchranáři

Cyklista (42) zkolaboval na Bukové hoře. (19. června 2022)
Cyklista (42) zkolaboval na Bukové hoře. (19. června 2022)  (Autor: Facebook/Horská služba ČR)
Autor: rc - 
20. června 2022
11:28

Na Bukovou horu do Jizerských hor vyrazil v parném dnu cyklista (42) se svými kamarády. Na projížďce ale náhle zkolaboval a na místo vyrazili záchranáři. Muže se podařilo oživit. Kdyby ale cyklisté měli aplikaci Záchranka, záchranářům by to ušetřilo cenné minuty.

V neděli 19. června vyrazila parta kamarádů na projížďku na kola na Bukovou horu. Sportovní výlet měl dramatický konec. Při projížďce zkolaboval dvaačtyřicetiletý cyklista. „Kolaps muže postihl krátce před tři čtvrtě na čtyři a kamarádi, kteří s ním jeli, ihned povolali přes dispečink linky 155 pomoc a začali s pokusy obnovit mu životní funkce,“ uvedla Horská služba na Facebooku.

„Na místo dorazil jako první vůz s lékařem. Ten okamžitě pacienta převzal a nasadil mu profesionální defibrilátor. My jsme zatím naložili lékaře posádky do vrtulníku liberecké Letecké záchranné služby a vezli ho k nehodě,“ popsal záchrannou akci Jan Dvořák, zasahující člen Horské služby Jizerské hory. U muže se podařilo obnovit srdeční činnost a následně byl letecky převezen do nemocnice v Liberci.

Záchranáři ale upozorňují, že pokud by cyklisté měli aplikaci Záchranka, vše mohlo proběhnout daleko rychleji. „Protože cyklisté neměli aplikaci Záchranka, došlo k delší prodlevě při lokalizaci události. Aplikaci Záchranka rozhodně doporučujeme nainstalovat a pánovi přejeme brzké zotavení,“ dodávají.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání