Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Simona (†35) zabil velký žralok: Zdrcená přítelkyně ukázala fotky zásnub

Autor: rc - 
21. února 2022
12:02

Austrálii v minulém týdnu šokoval smrtelný útok žraloka. Při plavání u Sydney zemřel pětatřicetiletý válečný veterán a instruktor potápění Simon Nellist. Rodák z Anglie měl jen pár týdnů před svatbou. Hodlal stvrdit svazek se svou dlouholetou láskou Jessie Ho, která uvedla, že se od jeho smrti bojí vstoupit do jejich společného domu. Na sociální síti zároveň zveřejnila fotografii z jejich romantických zásnub, které se bohužel už svatbou nenaplní.

Připravoval se na charitativní plavecký závod u pláže Little Bay ve východní části australského Sydney. Svůj trénink Simon Nellist už ale nedokončil. Minulý týden ve středu odpoledne ho napadl velký žralok. Útok měl tragický konec. Pětatřicetiletý muž zemřel. Smrtícímu úderu mořského predátora přihlížely desítky svědků, a útok dokonce zachytila kamera. Na záběrech je vidět, jak se mořská voda zbarvuje krví.

Simon byl rodákem z Anglie, a kdysi dokonce příslušníkem Královského letectva. Do Austrálie se přestěhoval před šesti lety poté, co se při cestování po nejmenším kontinentu zamiloval do tamní přírody a do své budoucí snoubenky Jessie Ho. „Lidi, zvládli jste ve svém společném životě tisíc let dobrodružství,“ napsal jeden z jejich přátel na sociální síti podle informací britského deníku Daily Mail. „Žil život na maximum, neuvěřitelný potápěč a fotograf, statečný voják, fešák,“ popsal svého bývalého spolubojovníka jeho parťák z armády, s nímž byl Simon v Afghánistánu. „Nemůžu na něj přestat myslet, jeho rodinu, lásku jeho života Jessie a bolest, kterou cítí,“ dodal.

Snoubenci se měli vzít v roce 2020, ale veselka byla odložena kvůli pandemii covidu-19 a měla se uskutečnit co nevidět. Simonovi rodiče už plánovali přílet z Anglie na svatbu, nyní podle výše zmíněného deníku plánují přiletět na pohřeb a podpořit Jessie. Podle informací britského deníku Daily Mirror se mladá a sympatická žena bojí vstoupit i do domu, kde se Simonem bydleli. Na sociální síti Facebook navíc sdílela vzpomínku na to, jak ji požádal o ruku v roce 2019. Zásnuby se uskutečnily, jak jinak, u oceánu.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud