Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno, sněžení 4°C

Maminka ve Vodňanech chtěla i s dítětem spáchat sebevraždu? Musela být na dně, řekl svědek

Aktualizováno -
3. prosince 2021
19:46
Autor: jel, Vlaďka Hradská, shp - 
3. prosince 2021
05:00

Maminku i s dítětem vylovili ve středu večer policisté z řeky Blanice ve Vodňanech. Pomoc přivolali studenti, kteří se vraceli na internát. Na mostě si totiž všimli opuštěného kočárku a kabelky, pak uviděli topící se dvojici. Dítě muselo být resuscitováno a do nemocnice ho převezl vrtulník. Případem se zabývá policie. Podle některých informací však žena skočila do řeky sama, údajně kvůli domácímu násilí. Svědek prozradil Blesku, že ji viděl s kočárkem bezcílně chodit sem a tam už odpoledne.

Podezřelého kočárku, který osaměle stojí na mostě, si ve středu večer všimli studenti prvního ročníku ze střední rybářské školy. Když se pořádně rozhlédli, spatřili ve vodě ženu. Neváhali a ihned přivolali pomoc. „Nedokázali se k ní přes proud dostat, a navíc další student, který svítil na hladinu řeky, volal, že o kus dál plave malé dítě,“ uvedl mluvčí policistů Jiří Matzner.

Naštěstí díky oznámení mladíků brzy dorazili dva policisté. Ti s obrovským úsilím dostali mámu i dítě na břeh. U malého chlapečka museli ihned zahájit oživování. Pak si ho převzali do péče záchranáři, kteří ho letecky přepravili do Prahy. Skončil ve Všeobecné fakultní nemocnici a podle její mluvčí je připojen na přístroj ECMO, který zajišťuje mimotělní oběh. Ženu přepravila do nemocnice sanitka.

Případem se zabývá policie. „Co ženu dohnalo k tomuto kroku? Na to se budou ptát i kriminalisté,“ uvedl Matzner. Podle CNN Prima News však prý žena chtěla spáchat sebevraždu a dokazují to příspěvky na sociálních sítích. K ukončení života ji mělo dohnat několikaleté fyzické a psychické týrání ze strany otce jejího dítěte.

Podle Primy jde o dvouletého chlapečka. Toho měl podle FTV Prima po incidentu navštívit právě jeho otec. Matka před ním chtěla prý dokonce utéct na Slovensko. Usilovně bojovala o to, aby jí dítě bylo svěřeno do péče.

Blesk mluvil se mužem, který má nedaleko místa neštěstí chatu. Ten si uvědomil, že ženu s kočárkem viděl už odpoledne bezcílně chodit sem a tam. „Mám chatu nedaleko. Zpětně jsem si uvědomil, že ta žena tam s kočárkem jezdila sem a tam už odpoledne. Musela být na dně,“ sdělil.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Video Přílet záchranného vrtulníku z Vodňan do Prahy - Blesk.cz - Václav Burian

vrsrvrsr ( 4. prosince 2021 03:26 )

Aaaa, další samoživitelka...

vrsrvrsr ( 4. prosince 2021 03:25 )

Nebo spíše moc mokrá...

alenakavrisidivu ( 3. prosince 2021 23:47 )

vrsrvrsr ...vy jste fakt debil

Jirik-ta ( 3. prosince 2021 20:22 )

pravda

Toulave_kopyto ( 3. prosince 2021 16:53 )

To jsem taky nepochopil, asi byla ta voda moc studená..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání