Úterý 7. prosince 2021
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno 0°C

„Nikdo mě nemá rád!“ plakal týraný Arthur (†6): Otec s přítelkyní jej pak ubili k smrti

Autor: štt - 
25. listopadu 2021
05:00

Video, zachycené kamerovým systémem, ukazuje vyhublého chlapce ve špinavém pyžamu, jak se pod peřinou svíjí v bolestech. Znepokojivé záběry byly v úterý 23. listopadu promítnuty porotcům u soudu v Coventry. Obviněnými ze zabití šestiletého Arthura jsou otec Thomas Hughes (29) a jeho partnerka Emma Tustinová (32). K incidentu mělo dojít v jejich domě v anglickém Solihullu ve West Midlands.

Na děsivém videu, které bylo natočeno jen o několik hodin dříve 16. června, lze vidět, jak se zesláblý chlapec snaží postavit na nohy, ale ihned se sesune na podlahu obývacího pokoje. Arthur ještě čtyřikrát vykřikne: „Nikdo mě nemá rád!“, když se snaží doplazit na druhou stranu místnosti. Trvá mu více než dvě celé minuty, než je schopen znovu vstát a ujít vzdálenost asi dvou metrů ke dveřím vedoucím do jiné místnosti.  

Na zvukovém záznamu, které spolu s videem policie u soudu zveřejnila, je také slyšet, jak malý Arthur neustále opakuje: „Nikdo mi nechce dát najíst!“. U soudu dále zaznělo, že mladík utrpěl nenávratné poranění mozku poté, co byl vystaven krutému zacházení. Kromě nedostatku jídla mu násilníci odepírali i spánek. Dle deníku Daily Mail Hughes a Tustinová obvinění popírají.

Jako důkazní materiál právníci použili i hlasové zprávy odeslané z ženina telefonu. Tustinová spoluobviněnému často zasílala záznam Arthurova pláče s textem: „Zase začal.“ nebo „Pořád jede.“ Obžaloba uvedla, že si pár během tří měsíců vyměnil více než 200 podobných zpráv. V některých z nich lze zaslechnout, jak Arthur volá svého strýce a babičku.

Během soudního stání byl porotcům přehrán i záznam z průmyslové kamery, na němž se Arthur snaží pohnout přikrývkou poté, co byl nucen spát na zemi v obývacím pokoji již pátý den po sobě. V posledních hodinách svého života byl tak zeslabý a křehký, že sotva zvedl peřinu. Školák měl zemřít na následky vážných poranění, které mu způsobila Tustinová, když mu opakovaně udeřila hlavou o tvrdý povrch. Arthur byl 16. června převezen do birminghamské dětské nemocnice, ale již následující den zraněním podlehl.

Arthur se přestěhoval do péče svého otce poté, co byla jeho matka Olivia Labinjo-Halcrowová v únoru 2019 obviněna z vraždy svého partnera. Hughes se s matkou čtyř dětí Tustinovou seznámil na internetu předtím, než se pár s Arthurem přestěhoval do jejího domu poblíž Solihullu ve West Midlands. Soud slyšel, že dva měsíce před Arthurovou smrtí byli do domu přivoláni sociální pracovníci poté, co jeho babička vyjádřila obavy z modřin na zádech. Úřady však žádné další kroky nepodnikly.

uschi ( 26. listopadu 2021 00:49 )

Myslíš ten symbol otcovství, kdy x fotrů se k dítěti ani nehlásí, ani neplatí alimenty nebo tyranizují a mlátí ženu i děti. Máš vážně středověký slinty. A co to meleš o rození dětí, ty jsi porodil leda velký 💩 do hajzlu

uschi ( 26. listopadu 2021 00:43 )

Bohužel je tady idiotsky konzervativní společnost na určitý věci. Samozřejmě byste měli mít stejná práva a možnosti jako hetero. ČR je prý jednou z nejateističtějších zemí, ale pořád tady převládá taková katolická patriarchální pseudomorálka a předsudky

Dimale ( 25. listopadu 2021 20:47 )

Za B: Redaktoři Blesku: Váš exclusivní titulek "Nikdo mě nemá rád" je arogance vúči smrti toho nebohého kluka, který volal o pomoc tenhle svět do kterého přišel, musel zažít tohle a zemřít. Jsem rád, že jeho život a smrt nezůstala bez povšimnutí, ale je hrůzou, že se ani v této chvíli nic nezmění. Že dnes a zítra žemřou další, kteří ani za takovýto článek stát nebudou, protože nebude "video".
Otevřeme oči, koukejme a nebuďme lhostejní, předem, dřív než bude pozdě. Ať tenhle článek, tenhle zničený život zachrání desítky dalších a nikdy nezůstane zapomenut.

Dimale ( 25. listopadu 2021 20:13 )

Ten nebohej kluk zaplatil životem za neschopnost všech orgánů na ochranu nezletilých. Od politiků, kteří nejsou ochotni nařídit pravidelné lékařské kontroly dětí až po OSPOD, který neřeší de facto nic, protože nenese žádnou trestní odpovědnost.
Denně umírají děti rukou těch, co je mají milovat a být jim vším.
Nikdo kromě toho kluka, který zemřel nepochopí, co mu tento svět přinesl. Nelze nazvat a nelze potrestat ty, co mu to způsobili. To co si zaslouží ještě vymyšleno nebylo.

JanJanJan ( 25. listopadu 2021 19:29 )

Ty jsi exot
Olizujicí se muži jsou to samé, co olizujici se muž se ženou
Před dítětem

Obojí je před dítětem nevhodné

Zřejmě Ti osud dítěte v článku přijde vhodnější než kdyby ho vychovávali s láskou dva muži nebo dvě ženy

A jestli si myslíš že jsi mi to tím svým středověkým a primitivním výletem nějak natřel, tak nikoliv

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání