Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Zastřelil manželku a sexuálně napadl její dceru: Trestanec (†51) dostal smrtící injekci

Autor: rc, ČTK - 
18. listopadu 2021
15:17

Smrtící injekci v americkém státě Mississippi dostal ve středu David Neal Cox (†51). K trestu smrti byl odsouzen za vraždu své manželky Kim Coxové a sexuálního napadení její dcery, které bylo v době činu pouhých dvanáct let. Ve státě Mississippi se jednalo o první rozsudek smrti od roku 2012.

David Neal Cox usedl do cely smrti v roce 2012. Soud ho odsoudil k nejpřísnějšímu trestu poté, co by shledán vinným z vraždy své manželky Kim Coxové. Muž se se svou manželkou měl podle informací CNN rozejít v roce 2009. Tehdy strávil devět měsíců ve vězení za znásilnění její dcery, které bylo tehdy dvanáct let. Podle soudních záznamů za své odsouzení vinil Kim, a dokonce jí měl vyhrožovat, že jakmile se dostane z vězení ven, tak ji zabije. Kim se měla přestěhovat i s dětmi ke své sestře.

Brutální vražda

V květnu roku 2010 se Cox dostal z vězení na kauci a údajně si koupil zbraň, z níž 14. května vystřelil. „Cox zastřelil Kim kolem sedmé hodiny večer a nechal ji celou noc pomalu krvácet, dokud nezemřela,“ stojí v soudních záznamech s tím, že ho prosila o pomoc. Navíc měl před ní sexuálně napadnout její dvanáctiletou dceru. Do domu nakonec vtrhli policisté a Coxe vzali do vazby.

Přijal trest smrti

K vraždě se přiznal v roce 2012 a porota vyřkla rozsudek smrti. Zvrat v případu nastal v roce 2018, kdy se Cox vzdal svých obhájců a připustil, že si trest smrti zaslouží. V cele smrti strávil devět let. Rozsudek byl vykonán ve středu 17. listopadu, kdy mu ve věznici ve městě Parchman píchli do ramene směs tří chemikálii – midazolam, vekuróniumbromid a chlorid draselný. „Cox byl prohlášen za mrtvého v 18:12 místního času,“ stojí v záznamech Mississippi Department of Corrections. „Chci říct mým dětem, že je velice moc miluji a že jsem byl jeden čas dobrým člověkem,“ řekl prý před svou smrtí Cox.

Problémy s látkami

Cox je letos devátým popraveným odsouzencem ve Spojených státech. Mississippi patří mezi americké státy, které měly v poslední době problémy s obstaráním smrtících látek od farmaceutických firem, které nejsou ochotné je poskytovat na popravy, poznamenala agentura Reuters.

VIDEO: Srdceryvné video: Muž (†30) odsouzený na smrt se loučí s rodinou, malá dcerka to nechápe

Video Srdceryvné video: Muž (†30) odsouzený na smrt se loučí s rodinou, malá dcerka to nechápe - YouTube

majke79 ( 18. listopadu 2021 16:02 )

Tady by se mněl krásně , Pětihvězdičkové ubytování , fitko , posilovna , bazén , kachnička , husička ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání