Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Uvězněná Tereza H. (25) opět v slzách: Odložili její propuštění!

Aktualizováno -
8. listopadu 2021
15:30
Autor: rc - 
7. listopadu 2021
05:00

Branami věznice Kot Lakhpat v pákistánském Láhauru by měla co nevidět projít jako svobodný člověk Tereza H. Pětadvacetiletá Češka byla po téměř čtyřech letech ve vězení za pašování drog odvolacím soudem shledána nevinnou. Zproštěna viny byla 1. listopadu a její advokát Asghar Dogar pro Blesk uvedl, že propuštění by se mělo odehrát do 4-5 dnů. Tereza však stále čeká v cele. Ani po týdnu od odvolacího soudu se soudce nedostal k podepsání příslušných dokumentů.

Z pákistánského města Láhaur v lednu roku 2018 cestovala do Spojených arabských emirátů Tereza H. Pohledná Češka se už ale do letadla nedostala. Celníci v zavazadlech našli velké množství heroinu, a tak blondýnka putovala do vazby. Soudní řízení se táhlo a až v roce 2019 padl trest, který Terezu zdrtil.

Soud ji poslal na osm let a osm měsíců do vězení, s čímž se dnes pětadvacetiletá žena nehodlala smířit. Tvrdila, že do Pákistánu přijela jako fotomodelka a omamné látky jí měl do kufru někdo podstrčit. Proti rozsudku se odvolala, odvolací soud se nakonec odehrál až v pondělí 1. listopadu 2021. Verdikt všechny překvapil. Tereza byla zproštěna viny a mohla se tak začít balit.

Už se loučila

Ovšem tak, jak se táhlo soudní řízení i odvolací soud, se zřejmě bude táhnout i vyřízení potřebných dokumentů, aby se konečně mohla dostat domů. „Tereza se už začala loučit s kamarádkami ve vězení. Po propuštění požádá o vydání svého pasu,“ uvedl zdroj obeznámený případem pro Blesk.

Úmrtí otce soudce

V sobotu 6. listopadu, tedy pět dní po jednání soudu, se však ještě soudce Ali Báqir Nadžafí nedostal kvůli nabitému programu k vyřízení potřebné dokumentace. „Podepsání nemohlo být dnes uskutečněno. Kolegovi soudce Aliho Báqira Nadžafího zemřel otec. Soudce Nadžafí projevil kolegovi soustrast. Soudce rovněž musel opravit chybu v písemném rozsudku,“ uvedl s tím, že Tereza by měla být propuštěna v průběhu příštího týdne.

Ovšem v pondělí 8. listopadu se podle zdroje soudce stále nedostal k tomu, aby vyřídil Terezino propuštění. „Vrchní soud v Láhaur dnes (pozn. red. pondělí 8. listopadu) podepsal šest příkazů, ale nemohl podepsat příkaz Terezy. Příkaz nemohl být podepsán kvůli zaneprázdněnosti soudce,“ uvedl zdroj pro Blesk s tím, že příkazy, které dnes soudce podepsal, byly ústně doručeny už před deseti dny.

 Dopis právníkovi

Tereza se už nemůže dočkat, až vyjde na svobodu. Podle zdroje se proto rozhodla obrátit na svého právníka Asghara Dogara, jemuž napsala dopis. „Tereza v dopise vyjádřila svou nelibost nad tím, že doposud nebyla ještě propuštěna,“ uvedl zdroj pro Blesk s tím, že se ho zároveň zeptala, zdali by ještě i po rozhodnutí soudu měla být stále ve vězení. „Tereza požádala svého právníka, aby byl brzy příkaz podepsán a aby byla co nejdříve propuštěna z vězení,“ dodal zdroj. „Každé ráno se těším na propuštění a večer jsem frustrovaná,“ nechala se údajně slyšet Tereza.

„Podle mého zdroje soudce Ali Báqi Nadžafí podepíše verdikt za dva dny.“

VIDEO: Soudce poslal pašeračku Terezu na bezmála devět let do vězení.

Video Soudce poslal pašeračku Terezu na bezmála devět let do vězení. - Blesk.cz

cernykondor ( 13. listopadu 2021 13:55 )

Úroveň je asi jiná ale ve výsledku velký rozdíl není.

cernykondor ( 13. listopadu 2021 13:54 )

Měla napletené a obarvené vlasy, a také make up dělá někdy hodně.

cernykondor ( 13. listopadu 2021 13:52 )

Stále není nohama na zemi, a proto nepředpokládala, že nebude propuštěna ze dne na den. To se ovšem přepokládat dalo.
Asi nejen obočí má jako Marfuša z pohádky Mrazík, ale i podobnou povahu.

vlasok ( 8. listopadu 2021 23:15 )

Presne tak, stoja si na kábli, niektorí by mali nadskočiť.

tarzanzroduopic ( 8. listopadu 2021 23:12 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání