Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Jak vyhrála Tereza (25) u pákistánského soudu? Zachránil ji neuvěřitelný detail, popsal právník

Autor: rc - 
4. listopadu 2021
05:00

Bezmála čtyři roky bojovala v Pákistánu za svou svobodu česká občanka Tereza H. (25). Soud ji nepravomocně poslal na víc než osm let za mříže kvůli pašování heroinu. Tereza však stále tvrdila, že je nevinná a v případu ji zastupovali ostřílení advokáti, kterým nakonec odvolací soud dal za pravdu. Tereza byla zproštěna obžaloby a co nevidět se dostane na svobodu. Advokát Sajf ul Malúk, který ji zachránil, prozradil, jaké argumenty soudce přesvědčily o Terezině nevině.

O takový verdikt soudu Tereza H. usilovala déle než tři roky! Od chvíle, kdy ji v lednu roku 2018 celníci zadrželi na letišti v Láhauru kvůli devíti kilogramům heroinu, pětadvacetiletá Češka tvrdila, že je nevinná. Drogy jí měl podle jejích slov někdo do kufru podstrčit a do Pákistánu prý letěla jako fotomodelka.

Soud s Češkou se vlekl a rozsudek byl vynesen až v roce 2019. Dobře to však nevypadalo. Tribunál ji nepravomocně poslal do vězení, a to na osm let a osm měsíců. Tereza se však nehodlala vzdát. Proti rozsudku se odvolala a zkušení advokáti Asghar Dogar a Sajf ul Malúk za ni pak bojovali i u odvolacího soudu. Konečně 1. listopadu soudci přistoupili na jejich argumenty, a mladá žena byla zproštěna obžaloby.

Přesvědčivé argumenty

Pro zpravodajský web Dawn.com Malúk prozradil, jakou metodu zvolil u soudu, aby své klientce vyhrál případ. Jeho námitka byla prostá, ale účinná. Žaloba totiž nemohla dokázat, že s látkou zabavenou na letišti nikdo při převozu do laboratoře nemanipuloval. Jak tvrdí, celníci neodvedli dobrou práci a chybí záznamy, jež by osvětlily transport vzorků do laboratoře. Podle něj bylo tedy klidně možné, že je někdo cestou zaměnil.

Právě na tento argument prý soud slyšel a nakonec vyřkl vytoužený verdikt. Také české ministerstvo zahraničí potvrdilo, že by se Tereza měla dostat z vězení v rámci několika dní. Ashghar Dogar pro Blesk uvedl, že vyhotovení potřebných dokumentů potrvá zhruba čtyři až pět dnů.

suzik ( 7. listopadu 2021 15:04 )

Vam nevadi, kolik lidi to jeji pasovani zabilo a mohlo zabit? Smutne

Omasta ( 5. listopadu 2021 08:42 )

Ale vždyť říkala, že jí to tam někdo strčil, že o tom nevěděla.

MATUS ( 5. listopadu 2021 02:09 )

A ona nezbadala že ma o 9kg težší kufr jako ?
Ježiši

jiznicechy ( 5. listopadu 2021 02:01 )

Mně tak trochu udivuje jedna věc - máme 650 Čechů po kriminálech po celém světě. Velká část z nich pašovala drogy. Vloni nám jeden Čech v Hong Kongu zemřel. O nikom, naprosto o nikom se nepíše - kromě této šlápoty. Jaký je důvod? O nikoho se tato republika nestará, nikomu nepomáhá - jen tahle *** je nám neustále předhazována. Proč?

jiznicechy ( 5. listopadu 2021 01:59 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud