Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Tomáš (†15) utonul na basketbalovém kempu: Smutná slova zdrcené maminky

Autor: rix - 
27. října 2021
11:57

Tragédie se odehrála na basketbalovém kempu pro děti a mládež u Slunečných jezer na Slovensku. Utonul tam Tomáš (†15), který si šel zaplavat do jezera před hotelem Družba. O smutné tragédii promluvila jeho maminka!

Jak uvedla Pluska, Tomáš si užíval v kempu, který zorganizoval nejlepší slovenský basketbalista v historii, Nenad Miloševič. Sportovní soustředění se ale proměnilo v horor. Nadějný sportovec si šel zaplavat, ale z vody už se živý nedostal. Ačkoli mu ke břehu zbývalo už jen pár temp, utopil se. Děsivou skutečnost potvrdil kamerový záznam.

Podle nejmenovaného zdroje zjistili vedoucí tábora až na obědě, že jim někdo chybí. „Když byly všechny děti najezené, zjistili, že jedno jídlo zůstalo netknuté. Další půlhodinu se procházeli po hotelu a ostatní vedoucí si povídali. Až když zdravotnice našla na břehu chlapcovy věci, začala volat 112,“ popsal celou situaci. Chování personálu kritizovala Ivana, maminka zesnulého dítěte. 

„Neviděla jsem kamerový záznam, doteď jsem neměla sílu se podívat na smrt mého syna, ale můj partner to viděl a já si četla podrobný záznam. Vím, že na břehu byla dvaadvacetiletá slečna, která měla na starosti šestnáct hochů, ovšem seděla v altánku a koukala do mobilu,“ uvedla zdrcená maminka s tím, že na místě byla i zdravotní sestra. Ta si ale hrála zády k vodě se svými psy. 

Pro Ivanu znamená vyšetřování případu muka. Po třech měsících neví nic. „Policie prý ještě nemá výsledky z pitevní zprávy, přitom ji měli dostat do šedesáti dnů,“ vysvětlila. „Štve mě i to, že jeden muž, který byl součástí kempu, lhal. Řekl totiž, že si byl zaplavat a potom šel na pokoj, takže ve chvíli neštěstí prý nebyl na břehu. Kamerový záznam ale dokazuje, že tam byl, a dokonce koukal tím směrem,“ dodala zoufalá Ivana. 

Organizátor tábora Nenad Miloševič se na vysvětlení nezmohl. „Nemám k tomu co říct,“ vyjádřila se stroze také zdravotnice Zuzana. Vedoucí tábora podle zdroje prý dokonce měli vědět o tom, že Tomáš není dobrý plavec. „Nelíbilo se mi to už na předchozích turnusech. Vedoucí nedávali na děti pozor, když byly ve vodě,“ uvedl na závěr anonymní zdroj.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání