Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Krveprolití v nákupním středisku: Střelec byl zneškodněn a je v kritickém stavu!

Autor: ČTK - 
26. října 2021
06:05

Nejméně dva mrtvé a čtyři zraněné, včetně jednoho policisty, si vyžádala střelba v nákupním středisku v Boise, hlavním městě amerického státu Idaho, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Podezřelého ze střelby policie po přestřelce zadržela a později upřesnila, že je v kritickém stavu.

Podle listu The New York Times si střelba vyžádala dva mrtvé a pět raněných, přičemž zraněný policista byl po ošetření již propuštěn z nemocnice. Podrobnosti o stavu dalších tří raněných nebyly zveřejněny.

„V tuto chvíli předpokládáme, že se jednalo pouze o jediného střelce a že tento incident již nepředstavuje žádné nebezpečí pro širokou veřejnost," uvedla policie podle agentury DPA. O střelcových motivech nedokázal policejní náčelník zatím nic uvést.

Přestřelka s podezřelým

Úřady na tiskové konferenci uvedly, že policisté se s podezřelým dostali do přestřelky. Většina nákupního střediska byla vyklizena, ale policisté stále pátrají po případných dalších obětech. Policie žádné další informace zatím nesdělila s tím, že vyšetřování pokračuje.

 Vyzvala také lidi, aby se oblasti vyhnuli. Nákupní centrum Boise Towne Square se nachází v největším městě státu Idaho a se 153 obchody je to největší nákupní středisko ve městě. Cheri Gypinová (60) z Boise byla s přítelem v nákupním středisku, kde se třikrát čtyřikrát do týdne hodinku procházejí.

Očité svědectví

Řekla, že slyšela několik hlučných ran, ale myslela si, že něco spadlo ze stropu. Pak se na ně vrhlo asi 60 prchajících lidí včetně rodin tlačících kočárky. Někteří křičeli, že v budově je střelec. „Můj přítel se to snažil zpracovat. Jen jsem se na něj podívala a řekla, že musíme utéct. Tak jsme utíkali a utíkali, dokud jsme se nedostali na parkoviště,“ vylíčila Gypinová podle AP.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání