Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Smutný vývoj v případu Češky Aničky (†25) zastřelené v Kolumbii: Chystá se převoz těla

Autor: rix - 
6. října 2021
19:21

Tělo zastřelené Češky Anny T. by se mohlo v dohledné době podařit transportovat do vlasti. Podle mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Evy Davidové již pojišťovna s kolumbijskými úřady spolupracuje. Dívka zemřela v jihoamerickém státě na střelná poranění. Pachatele zatím policisté nedopadli. 

Měla to být krásná cesta do Kolumbie po boku partnera, ale proměnila se v noční můru. Češku Annu T. v jihoamerickém státě zastřelili! Její přítel, Brit Joshua T. K., se pro kolumbijskou policii stal ve smutném případu hlavním svědkem. Zároveň ale podle všeho patří i mezi podezřelé. 

Ačkoli se v případu zatím nepodařilo dopadnout vraha, podle serveru TN.cz se alespoň připravuje přeprava těla nebohé dívky zpět do vlasti. Pojišťovna se transportem už zabývá. „Najala pohřební službu v Kolumbii, se kterou je zastupitelský úřad v kontaktu a připravuje po dokončení identifikace těla jeho repatriaci do České republiky,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová. Zatím ale není jasné, kdy by mělo k převozu dojít.

Dívka, která před rokem dokončila studium medicíny, plánovala v Kolumbii zůstat přes zimu. To se jí už bohužel nepodaří. Přišla o život v oblasti nechvalně proslulé kvůli problémům s kriminalitou, a to údajně poté, co se pohádala s přítelem a vydala se nocí sama bez doprovodu, jen s baterkou. Kdo brutální čin spáchal, není jasné. ​„Ohledně průběhu vyšetřování v tuto chvíli nemáme žádné nové určující informace,“ dodala Davidová.

Video Exkriminalista Doucha popsal práci vyšetřovatelů na místě činu - Jiří Marek

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání