Pondělí 4. července 2022
Jasno 28°C

Pašerák kokainu Pabla Escobara: V base mu strčili čili papričku do zadku, postřelený jel na oslovi

Autor: ran - 
18. července 2021
16:15

Odseděl si 33 let, dvakrát ho sestřelili v jeho letadle, vystřídal desítky vězení a kamarádil se s jedním z nejhorších mafiánů všech dob. Aby vězení přežil, naučil se prý číst dvě knihy týdně, vařit a hrát šachy. A dokud jeho šéf Pablo Escobar nesestřelil civilní letadlo, myslel si, že je to gentleman.

Roger Reaves pracoval pod jedním z nejhorších mafiánů všech dob - Pablem Escobarem. Byl doslova jeho pravou rukou. Po čase se s ním skamarádil a chodili se spolu navštěvovat i s rodinami. Přesněji řečeno, Reaves nejčastěji jezdil s manželkou do Escobarova luxusního sídla. Drogový lord se tím ujistil, že není policista. Pašerák drog se nyní svěřil ve více než dvouhodinovém rozhovoru s Lexem Fridmanem se svými životními příhodami, napsal Daily Star

33 let za katrem

Reaves si odseděl 33 let v celkem 26 věznicích na čtyřech různých kontinentech. Trest dostal za celkem 100 přeletů z Mexika a Kolumbie do Miami, kam pašoval z Latinské Ameriky kokain. Nelegálním obchodováním s drogami si přišel na desítky milionů dolarů. Dvakrát ho sestřelili protidrogové jednotky. Nakonec ho udal ho bývalý pašerák, který dělal policii informátora.

Reaves a šéf nechvalně proslulého kolumbijského Medellínského kartelu Escobar měli společnou zálibu v motorkách, často se stýkali. Než jeho „kámoš“ v roce 1989 sestřelil civilní letadlo, myslel si prý o Escobarovi, „že je to gentleman, jako vy nebo já", řekl při rozhovoru Reaves.

Litoval, že podal Escobarovi ruku

„Když jsem slyšel, že Pablo vyhodil do vzduchu letadlo a zabil spoustu žen a dětí, litoval jsem, že jsem si s ním kdy vůbec podal ruku,“ uvedl k teroristickému činu obávaného šéfmafiána. Jen to nejlepší si až do sestřelení letadla údajně myslel i o svém přímém „nadřízeném“ Jorgeovi Ochoaovi. 

V rozhovoru uvedl některé detaily z vězení i z dramatických přeletů přes americkou hranici s letadlem napěchovaným drogami. Jednou mu protidrogová jednotka prostřílela letadlo, Reavese samotného třikrát zasáhli, ale nevěděl o tom.

Postřelený utíkal na oslovi

S letadlem prý havaroval do vodopádů, odkud utekl do hor a na oslovi jel zraněný 11 kilometrů, než se schoval do projíždějícího náklaďáku s kukuřicí a policii unikl. Pětkrát utekl z přísně střežených věznic, jednou se přitom vážně zranil, když proskakoval sklem v okně.

V mexickém vězení z něj ani nejhorším mučením nedostali písemné přiznání, za které mu nabízeli trest pouhých 6 let vězení. Dobře věděl, co se zrádcům mezi mafiány stávalo.

Čili paprička v análu

Ve vězení ho topili, strkali mu hlavu pod vodu, mlátili ho tak, že byl „černý, modrý a žlutý od hlavy k patě“, jak v rozhovoru také zaznělo. Nepovolil a „nezradil své kamarády“, jak o doznání řekl, ani když mu do řitního otvoru narvali čili papričku a ukázali mu zmraženou mrtvolu na háku.

O amerických věznicích říká, že „jsou to příšerná místa, každé jedno, ve kterém jsem byl.“ Naučil se tam vařit, hrát šachy a přečíst dvě knihy za týden. 

Video  Pablo Escobar  - Videohub
Video se připravuje ...

 

yokky ( 25. července 2021 16:04 )

Jojo..byl to frajer­..mys­livna👍­👍👍👍🆒🆒🆒­🆒🆒🆒😁😁😁­😁😁sta­vel kosle­ly,sko­ly.at­d...

Arany ( 23. července 2021 11:52 )

To je zajímavé, v tomto si příklad z USA nebereme. V6dycky jenom jak se to hodí.

dvorece ( 22. července 2021 08:22 )

O amerických věznicích říká, že „jsou to příšerná místa, každé jedno, ve kterém jsem byl.“
-------------------------------------------------------
No jo, není to holt rekreace s dovolenkami jako v Česku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání