Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Tuleňátko Freddieho (†1) potrhal pes, kterého neměla majitelka na vodítku! Zvířátko museli utratit

Autor: shp - 
26. března 2021
13:50

Londýnem otřásla tragédie, která zarmoutila všechny milovníky zvířat. Oblíbený tuleň Freddie (†1) se stal na břehu Temže terčem útoku psa, kterého jeho majitelka neměla na vodítku. Jde přitom o prominentní právničku. Zranění, která vodní savec utržil, byla příliš vážná. Musel být utracen.

Z Freddieho, který se předtím objevil v Nizozemsku a Francii, se stala v Anglii nefalšovaná celebrita. Poté, co byl zachráněn ve zbídačeném stavu, když trpěl plicnivkami (parazité žijící v průdušnicích a průduškách - pozn. redakce), byl znovu propuštěn do přírody. Z civilizace se mu ale nechtělo, a proto se v Londýně usídlil.

Pojmenovali ho po Mercurym

Dostal jméno Freddie po legendárním zesnulém zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym (†45) a objevil se i v ranní relaci Good Morning Britain televize ITV. Angličané si ho prostě zamilovali. Nyní se ale stala tragédie a ta stála Freddieho, který byl stále ještě mládě, život.

Na břehu řeky Temže, kde odpočíval, napadl tuleně pes, který nebyl na vodítku. Do Freddieho se zakousl a způsobil mu mnoho zranění. Nejvíce byla poraněna jeho ploutev, ze které viditelně tekla krev. Jak panička, která čokla nezabezpečila, tak kolemjdoucí se snažili Freddiemu pomoci.

Freddieho stav byl špatný

I když byl nakonec pes zpacifikován a Freddie skončil na veterině, jeho zranění byla příliš vážná. Ploutev měl mnohočetně zlomenou a kloub v ní byl dislokován. Freddiemu nakonec končetina otekla, a přestože dostával léky na bolest, neměl se k tomu, aby jedl. Bylo vidět, že velmi trpí.

V tomto stadiu věříme, že jedinou etickou a správnou věcí bylo ukončit jeho trápení,“ uvedli ochránci zvířat ze South Essex Wildlife Hospital. Freddieho proto utratili. Daily Mail posléze zjistil, že nezodpovědnou paničkou psa, který zabil tuleně, je prominentní právnička Rebecca Sabben-Clareová (49).

Právničce to projde?

S tou po incidentu pochopitelně chtěli mluvit strážci zákona. Po poradě se svými advokáty se spojila nejenom s policií, ale i s ochránci zvířat z organizace RSPCA. Britský web pak uvedl, že žena, která žije v sídle za v přepočtu 177 milionů korun, prohlásila, že jí policie řekla, že nebyl spáchán žádný trestný čin.

Video  Tuleni v ZOO Ústí nad Labem  - Redakce
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání