Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Oteklá hlava, řetěz zaříznutý do krku a zapáchající hnisavá rána. Pejska našli ve zbídačeném stavu

Autor: shp - 
11. února 2021
17:56

I otrlá a zkušená vedoucí psího útulku v Lučenci Katarína Ferenczová zůstala zděšená. Za celou svou profesní kariéru neviděla nic horšího, než zuboženého psa Benyho, kterého našli potulovat se po dědině se řetězem zařízlým v hnisající ráně. Hlava pejska kvůli tomu byla nezvykle velká a nateklá.

Video Oteklá hlava, řetěz zaříznutý do krku a zapáchající hnisavá rána. Pejska našli ve zbídačeném stavu - TV JOJ

Za 20 let své praxe jsem takovýto případ ještě neviděla,“ řekla podle webu noviny.sk Ferenczová. Pejsek byl v děsivém stavu – vyhublý, podchlazený, měl nepřirozeně velkou hlavu a hnisavou ránu okolo celého krku. „Má to na krku zaříznuté hluboko, možná 2 centimetry. Řetěz mu úplně nedovoloval polykat, na základě čehož se mu zvětšily uzliny,“ dodala vedoucí útulku.

Majitel Benyho je ve vězení

Benyho sice našli ve vesnici, ale předtím žil na jednom ze dvorů. V souvislosti s tímto případem policisté vyslechli 26letou obyvatelku zdejšího domu. Mladá maminka přiznala, že se o pejska nezvládala starat, protože má doma čtyři malé děti. Majitelem Benyho je její partner. Ten je však už od léta minulého roku ve vězení. Na všechno je proto naprosto sama.

Štípu dřevo, všechno dělám sama. Dávala jsem mu jíst a šla jsem dovnitř. Nedívala jsem se na něj, protože jsem neměla čas,“ řekla smutně majitelka psa. Její péče o zvíře tak spočívala jen v tom, že mu dávala najíst. Podle ní musel být pes přivázaný k řetězu. „Musel být, protože napadal lidi, hodně napadal lidi i děti,“ vysvětlila žena. Že je Beny nemocný, si prý uvědomila až v posledních dnech.

Pustila ho, ať jde zemřít

Hnisavá rána pejskovi začala zapáchat. Rozhodla se proto pro radikální krok. „Viděla jsem ho tak v posledním týdnu. Litovala jsem ho. Ale peníze na doktory jsem neměla. Nechtěla jsem mu ublížit. Odvázala jsem ho, ať jde umřít,“ dodala s pláčem. Hafan je momentálně u veterináře. Pomalu se zotavuje, ale vyhráno ještě nemá. Jeho stav je špatný. Policie už ženu kvůli týrání vyslechla.

Další videa
Články odjinud