Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Mikeš hnil zaživa, museli ho uspat: Ochránci zvířat kroutí hlavou nad mírným trestem pro majitele

Autor: VaB - 
27. ledna 2021
20:14

Když ochránci viděli zuboženého a podvyživeného německého ovčáka, chtěli mu pomoci. Odvezli ho k veterináři, šlo ale o jeho poslední cestu. Pejsek umíral zaživa, diagnóza toho všeho, čím trpěl, byla šílená. Ochránci podali na majitele trestní oznámení, jaký je jejich trest? Vysoký není… Upozorňujeme, že některé fotografie v galerii mohou být pro někoho citlivé. 

Jmenoval se Mikeš, byl to třináctiletý německý ovčák. Když si Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat všiml, v jak extrémně špatném stavu byl, rozhodli se ho zachránit. Vydali se k majitelům nedaleko Studénky. 

Žena ochráncům psa v slzách předala. Okamžitě se vydali s Mikešem na veterinu. Diagnóza všech ran, nemocí a všeho kolem je šílená. „Nevíme, jestli byl milovaný nebo ne, každopádně měl neskutečně zahnisané oči, přerostlé drápy, infekční zadeček (hnil zevnitř zaživa), ránu na tlapce, trpěl naprosto šílenou podvýživou, to ani vlastně podvýživa nebyla, umíral doslova zaživa hladem a žízní! Na veterině se okamžitě vrhl k misce s vodou, ale vůbec mu nešlo se napít,“ psali v listopadu ochránci na facebooku.

Napít se nemohl z toho důvodu, že měl čelist prorostlou nádorem, který se nedal odoperovat, nemohl kvůli tomu ani polykat. „Umíral zaživa hladový a žíznivý, ale přesto pořád vrtěl ocasem a nastavoval hlavičku k pohlazení. A nefungovala ani anestézie, byl tak dehydratovaný, že mu nešlo ani usnout. A z žíly mu krev víceméně taky skoro netekla, nebyla to krev, byl to tmavý sirup. Oči úplně zapadlé, taky dehydratace,“ dodali. 

Cesta na veterinu byla pro psa zároveň tou poslední cestou, museli ho nechat uspat, nebylo mu pomoci. Teď, dva měsíce od „záchrany“, přišel výsledek vyšetřování trestního oznámení. „Protože dle našeho názoru se jednalo o ukázkové týrání zvířat, bylo podáno trestní oznámení. Dnes jsme se dozvěděli výsledek. Vše proběhlo v nějakém zkráceném nebo zrychleném řízení (přesně nevíme) a výsledek je následující: chlap dostal podmínku, ženská dostala 150 hodin veřejně prospěšných prací,“ uvedli.

Ochranáře mrzí, že byl trest mírný vzhledem k tomu, jak moc pes trpěl. „To je výsledek přísnější legislativy? Prý projevili lítost a byli bezúhonní,“ dodali ochranáři. 

Video Simi málem oddělili hlavu od těla. V útulku ji zachránili, teď už pro ni hledají nový domov - Kateřina Lang, Gabriela Jägerová

miasek ( 29. ledna 2021 14:01 )

150 hodin prace! Co to jako je. Za mesic prace je vse vy***seno? Ten pes musel trpet mnohem dele nez jen 1 mesic. Ostuda za takovy soud. Kazdy kdo vidi ty fotky, tak si nedovede tu hruzu ani predstavit, kdy se pes nemuze ani napit vody

Pendrek ( 29. ledna 2021 06:35 )

Zrůdy odporné!!!! Byli bezúhonní? To snad ne! Utýrám bezbranného tvora i člověka a projevím lítost? To snad ne? Jasně se tresty za týrání zvířat zpřísnily na 6 let, tak, jakápak podmínka??????? Soudce se pomátl na rozumu!!!!!!!!!!!

verka1 ( 28. ledna 2021 06:45 )

Brutální týrání a padl takový směšný trest. Vždyť pejsek musel kolik let trpět.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud