Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Oblačno, sněžení 2°C

Komise k sebevraždě Lučanského viděla záznamy kamer: Objevili podezřelý moment!

Autor: ran - 
13. ledna 2021
12:26

Práce komise, která prověřuje sebevraždu bývalého slovenského policejního prezidenta Lučanského (†51), pokračuje. A spekulace o jeho smrti neustávají! Jeden z členů komise nyní prozradil, že se prý objevily další nesrovnalosti. Koncem týdne komise plánuje návštěvu Prešova, kde ve vazební cele policejní šéf zemřel, aby si s konkrétními lidmi promluvila osobně.

Milan Lučanský se 29. prosince podle oficiální verze devět minut škrtil na teplákové bundě a dalšího dne na následky pokusu o sebevraždu zemřel v nemocnici. Takto hovoří zatím stále platná oficiální verze, kterou zastává ministryně spravedlnosti Márie Kolíková a bývalý šéf vězeňské služby, který se po Lučanského smrti vzdal funkce.

Odpověď na otázku, zda ke smrti policejnímu exšéfovi někdo nepomohl, nyní šetří 17členná komise, kterou ministryně zřídila. Kromě dalších osob v ní figurují také tři koaliční a tři opoziční poslanci. Jedním z nich je i místopředseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS), který pro Plus Jeden Deň okomentoval některá nová zjištění, jež se prý objevila po zhlédnutí kamerových záznamů z prešovské věznice. 

Také podle bývalé ministryně vnitra Denisy Sakové záznamy vykazují jisté nesrovnalosti. Souhlasí s tím i místopředseda Laurenčík. „Dostali jsme nějaké písemné záznamy a to, co jsme viděli, se v jednom případě rozcházelo se záznamy, ale nebudu to konkretizovat,“ řekl poslanec. 

„Můžu jen říct, že pohyb některých osob ve věznici se mi zdál nestandardní, ale ten kamerový záznam je samozřejmě bez zvuku. Budeme se na to ptát přímo na místě, aby nám to vysvětlili konkrétní lidé, kteří tam byli, co tam dělali a proč,“ upřesnil Laurenčík. 

Milan Lučanský byl zadržen 10. prosince pro podezření z korupce. Podle obžaloby si měl policista přijít na 13,2 milionu korun za krytí podvodů stíhaného podnikatele. Pozůstalá rodina Lučanského pohřbila 8. ledna.

O tom, že si vzal život, někteří lidé pochybují, včetně jeho manželky. Jiní však tvrdí, že to byl profesionál a pevný člověk a byl rozhodnutý zemřít - takový názor zastává například bývalý elitní vyšetřovatel Jozef Šátek. 

sagittarius ( 20. ledna 2021 19:23 )

Chtělo by to nezávislé vyšetřování /komiksy. Tu si sestavila Kolíkova a té se nedá věřit.

Alexandr Ťafko ( 13. ledna 2021 21:49 )

Jsem přesvědčen že Generál Lučanský si to nehodil ale byl do té THEPLÁKOVÉ SMYČKY ( vyzdvižen a hozen ) mimo záběr KAMER... proto to trvalo nekonečně dlouhých 9. minut ( bez záznamu) ?

všeobecně je znám můj NEGATIVNÍ postoj k mocenské POLICII jako takové, ale nezbývá mi nic jiné než napsat : R.I.P. pane generále Lučanský

renalek ( 13. ledna 2021 20:48 )

Všiváci a hnidy zo SMERu a HLASu si zohrievajú polievočku a snažia sa povaliť vládu! Špina menom Saková,Pelegríny sa bezostyšne snažia s toho vydupať politický kapitál a vôbec nehovoria o tom,že tá svoloč,ktorá rozbila dôveru v Políciu,súdnictvo je ich produktom a všetky nitky vyšetrovania mieria k ním !!!!! Len smradia,smradia!!Je strašné,čoho je človek schopný urobiť pre kus žvanca!!!
On dobre vedel,prečo si to ,,hodil,,...

starypes ( 13. ledna 2021 18:54 )

A myslíte si vy chytráci, že na jeho mučení a smrti měli zájem řadoví bachaři? Proč? Položte si spíše otázku: qui bono?

J H ( 13. ledna 2021 16:28 )

Nejen že “se zmrzačím”, on po tom zmrzačení prý ještě cvičil kliky ... já tedy nevím jak kdo, ale pokud bych si téměř vyrazil oko, poslední na co bych měl náladu by bylo fyzické cvičení

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud