Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Malá Eva (†10) zemřela na rakovinu mozku: Kvůli koronavirovým opatřením se nemohla léčit

Autor: shp - 
11. ledna 2021
13:44

I přes svůj nízký věk statečně bojovala s rakovinou. Eva Williamsová (†10) z anglického Wrexhamu měla na mozku vzácnou, velmi nebezpečnou a rychle devastující formu nádoru. Její rodina se upínala k léčbě, kterou měla podstoupit v USA. Bohužel do Spojených států nemohla kvůli koronavirovým opatřením odletět a rakovině podlehla.

Rodině Evy se podařilo vybrat v přepočtu více než 8,7 milionu korun. Horentní suma měla dívce zajistit alespoň šanci na boj se zákeřnou nemocí. Léčbu na soukromé klinice měla podstoupit v New Yorku v dubnu loňského roku. Bohužel propukla celosvětová pandemie koronaviru a ve Velké Británii byl zaveden lockdown.

Před smrtí přestala mluvit

Veškeré lety do Spojených států byly zrušeny. Rakovina tak decimovala Evu dál. Její zdrcený tatínek Paul Slapa (35) nyní oznámil, že jeho milovaná dcerka tragicky zemřela 8. ledna. „Během uplynulého týdne Eva ztratila schopnost mluvit, jíst a polykat tekutiny, i když si protrpěla více, než by mělo jakékoliv dítě kdy trpět,“ uvedl podle Daily Mailu.

„Sledovat ji, jak bojuje každý den, byl srdcebol. Eva byla inspirací pro mnoho lidí, pro mě určitě, nedokážu si představit, jak bez ní budeme žít dál. Jak se každý den vzbudíme a budeme pokračovat? Jak budeme čelit světu bez naší malé holčičky? Proč se to stalo té nejhodnější z děvčátek?“ sdělil Paul, který se ze ztráty milované dcerky nedokáže vzpamatovat.

Experimentální léčba

Dívenka nemohla podstoupit léčbu později, protože podle tatínka i maminky Carran Williamsové u ní postoupila rakovina příliš rychle. „Všechny z léčeb, které jsme zvolili, byly experimentální, takže se nikdy nedozvíme, zda by byly úspěšné, či nikoliv,“ prohlásil Paul už dříve.

MAMKA2316 ( 13. ledna 2021 16:18 )

Lékaři říkají a těch letos umře k vůli tomu že nebyli vyšetřeni a ošetřeni asi vice jak ti co umřeli s koronou ????

DWEI ( 11. ledna 2021 15:40 )

Bože, to je hrozné, když nepředstavitelně trpí a umírají na rakovinu malé děti....

Zobrazit celou diskusi