Pondělí 17. ledna 2022
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Šťastný den pro pašeračku Terezu: Premiér vyhlásil obří amnestii!

Autor: yks - 
3. září 2020
05:10

Už déle než dva a půl roku trpí česká občanka Tereza Hlůšková (24) za zdmi pákistánských kriminálů. Marně doufala ve zprošťující verdikt soudu, který ji poslal na bezmála 9 let za katr kvůli pašování heroinu. Jenomže přišel obrovský zvrat. Pákistánský premiér nařídil propuštění odsouzených žen na svobodu! Podle zdroje Blesku by se tohle nařízení mohlo vztahovat i na Terezu!

Dlouhých 8 let a 8 měsíců si podle rozhodnutí pákistánského soudu v Láhauru má odpykat česká občanka Tereza Hlůšková za pašování bezmála 9 kilogramů heroinu. Přestože doufá, že odvolací soud ji zcela očistí, nadále zůstává za branami nechvalně proslulé věznice Kot Lakhpat, ve které si odpykávají tresty ti nejhorší vrazi a teroristé.

Nyní jí však svitla obrovská naděje. Pákistánský nejvyšší soud nařídil propuštění odsouzených žen na svobodu a tamní premiér Imran Chán nařídil, aby bylo co nejrychleji uvedeno v život. Jedno z ustanovení by se patrně mohlo vztahovat i na vězněnou Češku!

„Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ sdělil Blesku Ali Aršád z Aršád Dunya News. Premiér na twitteru vyzval k urychlenému propuštění žen a také k tomu, aby co nejrychleji proběhla odvolací řízení. Díky tomu se Tereza může těšit na další stání, které podle Aršáda proběhne už v polovině září. „Její sny se vyplnily,“ píše novinář.

Je tu navíc ještě jedna velká naděje, kterou Tereze nové nařízení skýtá.  Umožňuje propuštění vězeňkyň s dobrým chováním, a to má podle Aršáda Tereza bez poskvrnky. Jak uvedl, Terezu prý všichni ve vězení vnímají  jako člena rodiny, a to podle Aršáda zjednoduší i její cestu na svobodu. Někteří lidé ve věznici se prý dokonce domnívají, že v cele stráví už jen několik dní a pak bude propuštěna! „Tereza se dnem i nocí modlí za své propuštění. Tyto Vánoce již oslaví ve své vlasti,“ věří novinář.

Česká občanka Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru. Celníci následně v zavazadle objevili bezmála 9 kilogramů heroinu. Žena tvrdí, že je nevinná, prvoinstanční rozhodnutí soudu ji ale poslalo do vězení na 8 let a 8 měsíců. Verdikt není pravomocný. Odvolací řízení nadále probíhá.

Video Soudce poslal pašeračku Terezu na bezmála 9 let do vězení - Blesk.cz

IngKecner ( 11. září 2020 14:23 )

Vždyť inzeráty verbovala další dýlery, a to naznačuje, že v tom spolku byla již dobře zajetá.

jarys5 ( 5. září 2020 09:08 )

Měla prostě pech, že ji, hezkou bloncku nastrčili jako volavku. Islámských stát má prostě jiná pravidla, zákony. Rozhodně se ji trest krátí a nedopadne "zřejmě" jako např. Kajínek...24 let...hrůza

kristinn ( 4. září 2020 23:58 )

hm...jej babička sa neustále za ňu modlí, prosieva ľudí, aby sa za ňu modlili tiež. Na webe ružových sestier...

činčila ( 4. září 2020 21:30 )

Pokud ji nedej bože pustí, tak doufám, že si to u nás dosedí a zaplatí všechny výdaje. A ne že z ní udělaj céélebritu a pošlou ji domu.

Paja Papaja ( 4. září 2020 18:02 )

To je parada,urcite pustit!!poslal bych pro ni vladni special a tady bych ji dal malou bordel-trafiku s koutkem pro fetaky,at se ma cim zivit!!a at si nezapomene pribalit jak ji pusti par kilo heraku sebou!!vladni special kontrolovat nebudou!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání