Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Hrdina z Ostrova, kde při požáru zemřela školačka (†12): Z ohně vytáhl pět kamarádů

Autor: ran, zb - 
31. srpna 2020
05:00

Zachránce J. (13) popsal blíže, co se dělo těsně před páteční tragédií ve skateparku v Ostrově nad Ohří, při níž uhořela jedna dívka (†12). Sám chlapec pomohl ven pěti svým kamarádům, všem z devíti kluků a holek se podařilo dostat ven, až na dvanáctiletou dívku. Ta zůstala zaseklá v otvoru a před ohnivým peklem nedokázala včas uniknout.      

 

Skatepark v Ostrově nad Ohří byl otevřený a volně přístupný, dopadová jáma - zvaná foam pit - u jedné z ramp však byla znepřístupněna, aby do ní nikdo nemohl.

Video  Při požáru na Karlovarsku zemřela 12letá dívka.  - Miloslav Novák
Video se připravuje ...

Děti si ale cestu dovnitř přece jen našly - škvíru 30 cm širokou a 4 metry dlouhou. Tou se protáhly dovnitř a začaly dovádět v „bazénku“ plném kostek z molitanu, které za běžných okolností tlumí pády sportovců trénujících salta a přesné dopady.

Po chvíli jedna z dívek vytáhla zapalovač. „Viděl jsem plamen. Sfoukl jsem jí ho a s kámošem jsme se zvedli, že vylezeme ven, protože se nám to nelíbilo. Jenže ona znovu škrtla, plamen už byl teď větší, a vše hodila do rohu. To už jsme neuhasili,“ řekl jeden z chlapců.

Zachránil své kamarády, i když sám hořel!

Když z molitanu vyšlehly plameny, pomohl J. z ohnivého pekla zachránit pět svých kamarádů. „Chytil jsem je za zadek a rukama je strkal do té mezery," popsal.

Oheň se ale velmi rychle šířil. „Stál jsem na hořícím molitanu, a když jsem strkal ven toho posledního, začala mi hořet bota. Rychle jsem ji uhasil a jako poslední mazal ven,“ řekl Blesku J. Tady zjistil, že jedna z dívek se v mezeře zasekla. „V jedné ruce držela mobil, v druhé klíče. S klukama jsme jí podávali řídítka od koloběžky, aby se chytla,“ dodal J. Jenže dívka se už z plamenů nedostala.

„Nemohla ven, i když ji kluci tahali. Začaly jí hořet vlasy, kraťasy a nadýchala se kouře, spadla zpátky do molitanu a uhořela,“ popsal V. (12). V sobotu u vypáleného foam pitu vzniklo pietní místo, lidé tam začali nosit svíčky, na plotě kolem atrakce se objevila fotografie uhořelé dívky.

Foam pit skončil

Skatepark byl v době tragédie otevřený, ale atrakce foam pit byla zavřená a uzamčená. „Děti tam neměly co dělat. Je to veliké neštěstí, co se stalo. Tuhle atrakci opravovat nebudeme, úplně ji zrušíme. Všude, kde je teď dřevo, to nahradíme betonem,“ řekl starosta Ostrova Jan Bureš. „Vzhledem k věku dívky a s ohledem na její rodinu nebudeme poskytovat žádné bližší informace,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 

 

PavelSki ( 31. srpna 2020 16:54 )

horalysa: Bohužel při rychlém běhu událostí tak racionálně člověk neuvažuje. Až se rozhodne pustit klíče, mobil, může být pozdě.

I ten starší dospělý známý hudebník, co nešťastně spadl u svého domu ze schodů a zabil se, opatroval při pádu svůj drahý nástroj, aby se nepoškodil. Jasně, každý chytrý od compu řekne, pustit ho a dát ruce před sebe, a mohl tady ještě léta být a hrát, cena nástroje je v tu chvíli nezajímavá, ikdyž do set tisíc.

PavelSki ( 31. srpna 2020 16:48 )

Platí, kam protáhneš hlavu, tam se protáhneš celý (vyjma obézních lidí).
A zvlášť u děcek, kde je poměr hlavy k tělu ještě větší.

Krabatis ( 31. srpna 2020 15:39 )

Že vůbec těm žvástům někdo věří...30 cm tam max strčí hlavu..i 5 letý děcko by tam mělo problémy vlézt prostě vylhaný článek o ničem

Krabatis ( 31. srpna 2020 14:42 )

30 cm otvor a protáhne se tam 13 ketý kluk a další??Hh a teď tu o Karkulce pisálkové

AliceNovakova3 ( 31. srpna 2020 14:40 )

Snad kdo počne dítě, tak má samozřejmě povinnost se o ně starat a vychovávat je. Není to dítě ulice. Pokud by se rodiče dětem řádně věnovali (ne že jim koupí mobil a oni u něj tráví pasivně čas), tak je samozřejmě plno životních situací, kde by se seznámili s nástrahami. A co je oheň, snad ví každý. To by jim třeba mohli říkat, ať si nezapálí školní tašku. To už mi připomíná, že jsem viděla na muškátu v květináči v Penny poznámku v tom smyslu, že to není ke konzumaci. Jenomže to pak už úplně chybí selský rozum.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud