Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Chlapeček (†3) zemřel v rozpáleném autě: Rodiče syna našli až po 15 hodinách

Mladí rodiče měli svého malého syna nechat 15 hodin bez dozoru. Našli ho mrtvého v rozehřátém autě.  (Autor: Policie)
Autor: ran - 
11. srpna 2020
14:58

Rodiče měli nechat svého malého tříletého syna téměř celý den bez dozoru. Sami měli vyspávat a teprve pozdě odpoledne se po něm začít shánět. Podle policie zřejmě zanedbávali péči. Teď jim hrozí až 20 let ve vězení. Chlapec byl totiž nalezen mrtvý v autě před domem.

Když se rodiče Dakota Heath Fowler (20) a Brandi Michelle Burksová (22) z americké Alabamy v neděli odpoledne konečně probudili, ještě nevěděli, že zřejmě zapříčinili smrt svého malého synka (†3). Nyní čelí 20 letům za mřížemi, napsal Daily Mail.

Podle toho, co vylíčili policii, chlapce uložili o půlnoci ke spánku. Co pak dělali oni sami, nebylo z jejich prvotní výpovědi zřejmé. Popsali ale, že když se ve 3 hodiny odpoledne probudili a začali se shánět po svém potomkovi, nikde v obydlí ho nenašli. 

Nakonec ho nalezli bez známek života v autě. Na tísňové volání vyrazila policie i záchranka, ale malému človíčkovi už nebylo pomoci. Lékař nemohl než konstatovat smrt. „Nemyslím si, že by šlo o záměr rodičů. Pravděpodobně chlapec přišel o život vinou zanedbání péče,“ řekl šéf místní policie Shannon Oliver pro web AL.com.  

Zda dítě zemřelo přehřátím v autě, které stálo na sluníčku a z něhož se nedokázalo dostat ven, nebo bylo příčinou smrti něco jiného, musí teprve prokázat další vyšetřování. Tělíčko chlapce bylo posláno na pitvu. V USA ročně registrují kolem 50 úmrtí v rozehřátých autech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud