Střelba v nákupním centru v Alabamě: Zemřel chlapec (†8), dívka a dva dospělí zraněni

Policie na místě střelby v nákupním centru Hoover v Alabamě, při které zemřel 8letý chlapec  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
4. července 2020
05:42

Osmiletý chlapec přišel o život a další tři lidé utrpěli zranění při páteční střelbě v obchodním centru v Hooveru v americkém státě Alabama. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP. Pozadí incidentu nebylo ihned známé, úřady nezmiňovaly možný motiv střelby či podezřelé osoby.

Výstřely se podle výpovědí svědků ozývaly od restaurační části nákupního střediska Riverchase Galleria. Jedna zaměstnankyně uvedla, že jich slyšela šest nebo sedm. Komplex byl následně evakuován a oběti převezeny do nemocnice. Osmiletému chlapci už zdravotníci nedokázali pomoci, zdravotní stav tří zraněných, dívky a dvou dospělých osob, AP nespecifikovala.

"Je to rozhodně tragická situace, když se nevinné dítě dostane doprostřed sporu mezi jinými lidmi," řekl o smrti chlapce šéf policie v Hooveru Nick Derzis. Zda vyšetřovatelé identifikovali nějakého podezřelého, neuvedl.

"V tuto chvíli nevíme, co ke střelbě vedlo nebo kolik střelců v ní figurovalo," uvedl v dřívějším prohlášení člen místního policejního sboru Gregg Rector.

fotrpjotr ( 4. července 2020 10:03 )

Takže tvůj.

Erman ( 4. července 2020 08:12 )

Takhle muze napsat jen komunisticky parchant

hahans ( 4. července 2020 07:22 )

Proč se tím zatěžovat, jde přece o USA, nejdemokratičtější a nejsvobodnější zemi na světě ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud