Pokus o vraždu několika lidí! Řidič BMW, který střílel po autě, trefil i cisternu, hrozí mu doživotí

Aktualizováno -
16. ledna 2020
15:55
Autor: ČTK - 
16. ledna 2020
13:25

Středočeští kriminalisté ve čtvrtek obvinili z pokusu o vraždu a obecného ohrožení pětatřicetiletého muže z Prahy, který podle nich střílel na osobní auto na silnici I/4 na Příbramsku. V Jihočeském kraji navíc zasáhl několika výstřely cisternu s pohonnými hmotami. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest. Při incidentech nebyl nikdo zraněn.

Policie už ve středu informovala o zadržení řidiče bílého BMW X1, který podle ní na Písecku vystřelil na řidiče škodovky a střílel i poblíž kostela Nejsvětější Trojice v Písku. Ve čtvrtek policisté upřesnili, že na osobní vůz Škoda Kodiaq střílel řidič BMW na silnici I/4 v katastru obce Zalužany, tedy ještě na území Středočeského kraje.

„S ohledem na místní a věcnou příslušnost proto jihočeští policisté postoupili případ do Středočeského kraje, kde se jím zabývají krajští kriminalisté. Ti také krátce po půlnoci zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Video Policisté obvinili muže z pokusu o vraždu. Střílel po jiném řidiči! - Policie ČR

Kriminalisté zjistili, že muž na území Jihočeského kraje střílel ještě na cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely zasáhly jen vrchní plášť. Proto policie muže obvinila z dalšího, v tomto případě dokonaného trestného činu, a to z obecného ohrožení. Ve čtvrtek obviněného vyslýchá a policejní potápěči zároveň pátrají v řece Otavě po zbrani, s níž střílel.

Kriminalisté pravděpodobně navrhnou pro obviněného vazbu, aby se nevyhýbal stíhání a trestnou činnost nemohl opakovat. V minulosti nebyl pravomocně odsouzen za žádný trestný čin.

Policisté nevylučují, že muž mohl zasáhnout i další vozidla, proto žádají veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 05:00 a 10:00 mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má sám poškozené auto od střelné zbraně, měl by vše oznámit na linku 158.

bullshit ( 28. ledna 2020 20:56 )

Opět a zase trotl v BMW... zakletá značka vozu...pokud potkám BMW nebo Dacii jsem v pozoru, až na výjimky je řídí vohnouti.

Lizat_neIizat ( 16. ledna 2020 19:18 )

To mělo být na vedlejší diskusi🤣

Lizat_neIizat ( 16. ledna 2020 19:15 )

Asi chce od armády vysoudit nějaké peníze za nemoc z povolání, magor.👎🤣

mascula ( 16. ledna 2020 19:07 )

asi nějaký sluníčkář

zkratik ( 16. ledna 2020 16:56 )

doživotí?Tak na to si počkám

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud