Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Generálního prokurátora zadržela policie! Pomáhal Kočnerovi?

Aktualizováno -
16. ledna 2020
10:58
Autor: DH, ČTK - 
16. ledna 2020
08:48

Národní kriminální agentura na Slovensku zadržela tamního bývalého generáního prokurátora Dobroslava Trnku. Údajně mohl zneužívat své pravomoci v souvislosti s osobou Mariana Kočnera. Policie to oznámila ve čtvrtek ráno na svém facebooku. 

Z přiložených záběrů se dá soudit, že byl Trnka zadržen ve svém domě v obci Hamuliakovo nedaleko Bratislavy, napsala agentura TASR.

Video  Zadržení bývalého generálního prokurátora Národní kriminální agenturou  - Polícia SR
Video se připravuje ...

Ze zneužití pravomoci veřejného činitele obvinil Trnku vyšetřovatel NAKA už v prosinci. Podle vyšetřovatelů se toho měl dopouštět v letech 2007 až 2014.

Trnka měl před vyšetřovateli zatajit nahrávku odposlechu v korupční aféře zvané Gorila, která by přímo usvědčovala Mariana Kočnera z trestné činnosti. Tato kauza se týká údajného uplácení politiků finanční skupinou Penta v letech 2005 a 2006 výměnou za vliv společnosti na privatizaci a na chod některých podniků.

„Trnka tak konal v úmyslu zajistit sobě a Marianu Kočnerovi majetkový prospěch a zároveň poskytnout neoprávněné výhody osobám, jejichž rozhovory o skutečnostech nasvědčujících trestnou činnost obsahovala zvuková nahrávka,“ řekla policie k obvinění Trnky.

Už loni se objevily informace o Trnkových nestandardních stycích s podnikatelem Marianem Kočnerem, který je podezřelý v několika případech ekonomické kriminality a čelí také obžalobě z objednání předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka.

Video  Generálního prokurátora na Slovensku zadržela NAKA: Zneužíval pravomoci?  - TV JOJ/Noviny.sk
Video se připravuje ...

11karel11 ( 16. ledna 2020 15:33 )

Zkurfená mafie, trojnásobný trest jim dat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání