Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Nathaniel se podílel na smrti tří policistů: Před popravou si objednal opulentní večeři!

Nathaniel se podílel na smrti tří policistů: Byl odsouzen k smrti!
Nathaniel se podílel na smrti tří policistů: Byl odsouzen k smrti!  (Autor: Alabama Department of Correction, AP )
Autor: ČTK, VaB - 
6. března 2020
17:29

Podílel se na zastřelení tří policistů v roce 2004. Po několika letech byl popraven smrtící injekcí. Před tím si ale stihl objednat pořádnou porci na posilněnou, které se skoro ani nedotkl.

V americkém státě Alabama byl v noci ze čtvrtka na pátek popraven muž odsouzený za podíl na zastřelení tří policistů. Informovala o tom agentura AP. Ta uvedla, že poprava, která byla v Alabamě letos první, byla vykonána smrtící injekcí. 

Nathanielu Woodsovi (44) uložil soud trest smrti za účast v přestřelce, při které v roce 2004 zahynuli tři policisté a čtvrtý utrpěl zranění. Kerry Spencer, který byl odsouzen s Woodsem, na popravu zatím čeká.

Odsouzený k trestu smrti si podle serveru ABS News k poslednímu jídlu objednal sladké brambory, špenát, kuřecí stehna, vařená jablka, hranolky, pomerančový džus společně s dvěma pomeranči. Podle serveru Mirror si jednou kousl kuřete, zbytku jídla se ani nedotkl.  

Woodsův případ vyvolal pozornost, neboť střílel Spencer a ne Woods. Podle soudu se ale Woods na činu podílel, mimo jiné tím, že se s policisty hádal a že jednal jako návnada, aby je nalákal do domu. O zrušení popravy usiloval i Martin Luther King mladší, který je stejnojmenným synem někdejšího známého černošského pastora a bojovníka za rasovou rovnoprávnost. 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání