Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Zdrcená Vlasta pro Blesk o smrti manžela, syna a vnoučka: Vzala jsem baterku a pak jsem je uviděla!

Aktualizováno -
21. července 2020
17:39
Autor: VaB - 
21. července 2020
15:09

Obrovská tragédie, ke které došlo ve Lhotě u Příbramě, zahýbala celou republikou. Těla mužů a dítěte našla jejich babička Vlasta! Se slzami v očích popsala nejhorší chvíle svého života.

Ve Lhotě u Příbramě došlo v noci z pondělí na úterý k ohromné tragédii. V rybníce byla nalezena tři těla, dva dospělí muži a jedno dítě. Za jejich smrtí údajně mohlo stát čerpadlo, které mělo nebezpečně probíjet. Místo tragédie prohledával policejní potápěč a hasiči. 

Šokující zpráva se obcí nedaleko Příbrami rozšířila ještě v noci. Všechny to zasáhlo. Nejvíce ale Vlastu K., která všechny tři muže, svého muže, syna a vnoučka, našla. „Přišla jsem z práce a slyšela, jak jede a hučí čerpadlo, tak jsem ho vytáhla ze zásuvky, pejskové mi tam štěkali u vrat, co máme k rybníku. Vzala jsem baterku a tam jsem je viděla všechny tři u kraje. Vytáhla jsem akorát to čerpadlo,“ řekla zarmoucená žena před brankou svého domu. 

Video Vlasta K. řekla, jak našla utonulé muže a co potom dělala. - David Malík

Ihned poté volala na policii. „Kluci dávali čerpadlo do vody, když potřebovali napustit sud na zalévání,“ dodala. K místu společně s kriminalisty v úterý odpoledne dorazil i revizní technik, který kontroloval zapojení čerpadla. „Všechno v pořádku, měřili, jestli nebylo něco špatně. Manžel byl elektrikář,“ uvedla. Zatím se ale neví, jestli nebyla závada na samotném čerpadle.

„Byl puntičkář, takže si rozvody, prodlužováky a tak dělal sám. Všechno bylo v pořádku, všechno mělo hodnotu tak, jak má mít. Takže to muselo být jedině to čerpadlo,“ domnívá se zničená žena. Později upřesnila pro tn.cz, že zařízení bylo asi rok staré a pořízené v hobby marketu. „Je to konec světa,“ vyjádřila své pocity pro zmíněný portál.

Na závěr rozhovoru pro Blesk uvedla, že všechno musí zvládnout kvůli rodině a pejskům. Do práce se ale vrátit nemůže, je to pro ni hrůza. Záchranáři jí měli říct, že si všichni tři nějak navzájem pomáhali. Bohužel to skončilo tragicky.

Další videa
Články odjinud