Katarína se po 17 letech přiznala k vraždě manžela: Kvůli penězům se spřáhla se třemi komplici

Autor: ran - 
25. června 2020
19:45

Případ brutální vraždy, ke které došlo před Vánoci 2002 na středním Slovensku, se zdá být konečně vyřešen. Téměř 20 let byl muž z Německa vedený jako nezvěstný. Měla ho ale zavraždit jeho manželka Katarína ze zištných důvodů. Případ se podařilo rozřešit jen tak tak - za tři roky už by bylo vše promlčené!

Jen tři roky před vypršením promlčecí lhůty se dostal před soud případ z roku 2002. Tehdy těsně před Vánoci záhadně zmizel německý manžel Kataríny, která se nyní přiznala k jeho vraždě. Ze zločinu se zpovídali i její tři komplici. Dva z nich se k činu také přiznali.

Případ začal ve středu projednávat soud v Banské Bystrici. Kriminalisty přivedli na stopu svědci, kteří je zavedli na místo, kde byly nalezeny pozůstatky pohřešovaného muže. Nacházely se v lese u slovenské obce Staré Hory.   

Skupina jednala podle plánu. Katarína manžela omámila prášky a pak ho v pyžamu spolu se třemi dalšími muži naložila do auta a odvezla do kopců nad obcí. Cestou se unesený v kufru náhle probral a pokusil se o útěk. „Po cestě se ještě probudil a ve snaze o záchranu vykopl zadní sedadla auta. Muži, kteří ho vezli, ho měli následně údery do hlavy uvést do bezvědomí,“ informoval o detailech mluvčí policejního ředitelství Michal Slivka. 

Pak muže brutálně zmlátili. Jeden z pachatelů do něj měl vbodnout nůž. Těžce zraněného nechali v lese zemřít. „Chrčícího a krvácejícího ho v chladném prosincovém počasí měli zaházet větvemi. Pak se zbavili auta,“ řekl dále Slivka. Mužovy ostatky asi rok po vraždě přenesli na jiné místo, část vhodili do řeky Hron.

Katarína se u soudu ke všemu přiznala, jak k činu samotnému, tak k motivu. Plán měla zosnovat kvůli penězům. Přiznali se i dva z kompliců, jen třetí tvrdí, že ho prý nechtěli zabít, jen zmlátit, a že se situace vymkla kontrole.

Brutální čin kvůli zištným pohnutkám přitom mohl zůstat nepotrestaný. Došlo-li by k odhalení vraždy jen o necelé tři roky později, promlčecí lhůta 20 let by vypršela a spravedlnosti by tak nemohlo být učiněno zadost.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud