Vera Wisterová, které vloni v říjnu unesl syny Harlowa (8) a Thea (6) jejich vlastní otec a uprchnul s nimi do Ameriky, kam na ně zoufalá matka nemůže, prochází peklem. Přestože se snaží o potomky s exmanželem soudit, jejich situaci notně zkomplikovala pandemie viru covid-19. Soudy nepracují a styk s dětmi jí byl umožněn až po čtrnáctidenní karanténě. „Vera letěla do Chicaga začátkem května, a následně od 20. května do 3. června měla děti pro sebe. Bylo to pod dozorem její tety Amy Wisterové,“ psalo se podle deníku Nový Čas v dokumentech ze soudu.

Boj o děti pokračuje i v červnu. Minulý týden, ve středu a ve čtvrtek, se konalo další soudní stání v boji o chlapce. „Probíhalo to přes telekonferenci, jíž se zúčastnil soudce, Vera a Jeremy se svými právníky,“ stojí v zahraničním dokumentu z budovy justice a pokračuje výpovědí Wisterové, kde moderátorka odkryla šokující informace. Jak se zdá, Hulsh se své syny snaží vůči matce negativně ovlivnit!

VIDEO: 33 známých žen nahrálo vzkaz matkám, které jsou s dětmi po rozvodu samy.

Video
délka: 08:00.96

33 známých žen nahrálo vzkaz matkám, které jsou s dětmi po rozvodu samy. Klub svobodných matek

„Před pár dny se mnou a s mou tetou Amy Wisterovou mluvili Theo a Harlow o tom, že se nikdy nevrátí do Prahy a na Slovensko. Pokud by se tak totiž stalo, prý by už nikdy neviděli svého otce,“ prozradila zdrcená Vera, která tvrdí, že ona sama s dětmi o probíhajícím soudu nebo soudech, v nichž mimochodem rodiče usilují o získání obou kloučků do své výhradní péče, nikdy nemluvila.

Naopak však poukázala na to, že starší syn Harlow věděl o těchto věcech víc než dost. „Harlow, jemuž je osm let, mi řekl o rozvodovém řízení mezi mnou a Jeremym. Začínal věty slovy: ,Když jsme se rozvedli‘, čímž myslel Jeremyho a mě,“ dodala žena, která je pevně přesvědčená, že její bývalý partner věci překrucuje a před syny ji očerňuje. „Harlow mi dokonce vyčítal, že jsem ho ukradla otci, když mu bylo pět let, z Izraele. A otec ho musel měsíce hledat…“

VIDEO: Rozvodovým bojem o syny si prošla i zpěvačka Lucie Vondráčková (40).

Video
délka: 04:42.64

Vondráčková o krachu vztahu: Rychlost rozchodu byla zběsilá! FTV Prima

Přestože mají chlapci dvojí občanství, kromě slovenského také americké, na což zřejmě vsází Hulsh, po jejich rozvodu bylo jasně dáno, že Theo i Harlow budou svěřeni matce. Ta se zavázala, že je bude vychovávat na Slovensku, a tehdy s tím Hulsh i souhlasil. Stejně tak jako s pravomocným soudním rozhodnutím, na jehož základě měl zákaz s dětmi vycestovat mimo území Slovenské republiky. Po únosu na něj byl dokonce vydán mezinárodní zatykač. „Už během našeho soužití mi opakoval, že pokud se pokusím s ním rozvést, zničí mě a přijdu o děti,“ přiznala Wisterová.

Fotogalerie
20 fotografií