Ačkoliv měla někdejší televizní hlasatelka řadu příznivců, kteří by na ni jistě rádi zavzpomínali a položili jí květiny na hrob, bohužel to není možné. Jelikož si přála jen komorní poslední rozloučení, skoro nikdo tak ani neví, kde je pohřbená.

„Pohřeb Hedy Čechové byl v úzkém rodinném kruhu,“ prozradil pro deník Aha! vývojový manažer ČT a televizní historik Daniel Růžička. „Ale kdy to proběhlo a kde má hrob, to opravdu nevím,“ doplnil ohledně Hedy, která o sedm let přežila svého syna Vladimíra. Byli si přitom velmi blízcí, a dokonce i názor na smrt a pohřeb měli podobný. Známý herec, dabér a moderátor, který zemřel na rakovinu 22. března 2013, si nepřál klasický pohřeb v krematoriu, jelikož prý nechtěl, aby mu lidé plakali nad rakví. Maminku a manželku Miladu (57) navíc nechtěl vystavit plánování velkého pohřbu.

VIDEO: Zemřela Heda Čechová (†91), máma Vladimíra Čecha (†61): Smutná slova o synově smrti

Video
délka: 06:09.24

Maminka slavného Vladimíra Čecha (†61), hlasatelka Heda Čechová: Umíral velice, velice zle… Zuzana Bubílková, Jan Jedlička

S Vladimírem, známým především díky uvádění soutěže Chcete být milionářem?, se ovšem fanoušci, kolegové a přátelé měli alespoň možnost rozloučit v březnu v roce 2013 v Divadle ABC. Urnu s jeho popelem si pak vzala domů právě jeho matka Heda a měla ji u sebe až do své smrti.

„Když nyní zemřela i ona, má obě urny doma vdova Milada,“ prozradila nyní blízká přítelkyně rodiny Čechových. „Určitě je nebude chtít uložit do země,“ dodal dobře informovaný zdroj. Zda budou tak matka i syn rozptýleni na nějakém místě, nebo si vdova po Čechovi Milada ponechá obě urny na čestném místě doma, už ale není jasné.

Každopádně to byla právě ona, kdo se o Vladimíra staral do posledních chvil. Trpěl Lynchovým syndromem, při němž tělo napadá spousta nádorů. K tomu se přidala rakovina tlustého střeva, která už metastázovala. Potom následoval zápal plic a Čech byl převezen do Motola, kde naposledy vydechl.

VIDEO: Herečka z Pelíšků spáchala sebevraždu. Hryc bojuje s leukémií. A zemřela Heda Čechová

Video
délka: 02:24.24

Herečka z Pelíšků spáchala sebevraždu. Hryc bojuje s leukémií. A zemřela Heda Čechová Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
41 fotografií